Suşehri’nde Şehr-i Su Kültür Ve Sanat Festivali Yapıldı

Suşehri ilçesinde Şehr-i Su Kültür ve Sanat Festivali yapıldı.Suşehri Kaymakamlığı, Suşehri Belediyesi organizasyonu ile ilçe stadyumunda yapılan festival, Suşehri Belediyesi Kız folklor ekibinin gösterisiyle başladı. Saygı duruşu ve...

Suşehri’nde Şehr-i Su Kültür Ve Sanat Festivali Yapıldı
Suşehri ilçesinde Şehr-i Su Kültür ve Sanat Festivali yapıldı.
Suşehri Kaymakamlığı, Suşehri Belediyesi organizasyonu ile ilçe stadyumunda yapılan festival, Suşehri Belediyesi Kız folklor ekibinin gösterisiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yüzde 82 oy çıktığını söyleyerek, Suşehri’nin sıralamada 21’inci İlçe olduğunu söyledi.
Turan konuşmasında, “Türkiye’de 940 ilçe bulunmaktadır. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız, Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan’a Suşehri’nden yüzde 82 oy çıkmış ve 940 ilçe arasında 21’inci ilçe olmuştur. Bu konuda ben sizleri kutluyorum. Allah hepinizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız bu sonuçları aldığında, fırsat bulursam ilk 50’ye giren ilçeleri ziyaret edeceğim diye söyledi. Ama son grup toplantısında ise, bizlere hitaben, seçim bölgelerine gittiğinizde benden hemşerilerime selam söyleyin” dedi.
Suşehri halkının üzerine düşen görevi yaptığını ifade eden Turan, “Sizler üzerinize düşen görevi layıkıyla yerine getirdiniz. Şimdi artık görev bizde Suşehri’nin neye ihtiyacı varsa, bizlerde o görevi hakkıyla yerine getirmek mecburiyetimiz var. Sivas’ın ve Türkiye’nin tamamının hizmete ihtiyacı var. Bizlerde AK Parti iktidara geldiği günden bugüne kadar, yüce Türk milletinin ihtiyaçlarını yapmaya çalışıyoruz. Yerelde Sivas’a yapılan, genel de ise Türkiye’nin tamamındadır.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından sahne alan Uğur Işılak, söylediği türkülerle vatandaşları coşturdu. Yoğun istek üzerine Recep Tayyip Erdoğan için yazılan “Dombra” şarkısını söyleyen Işılak’a vatandaşlarda eşlik etti.
Yerel sanatçılarında yer aldığı konser,havai fişek gösterimiyle sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327