Suudi Arabistan: Cemal Kaşıkçı Konsolosluk'ta öldürüldü

Suudi Arabistan: Cemal Kaşıkçı Konsolosluk'ta öldürüldü

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Konsolosluğu'nda öldürülmesiyle ilişkili 18 Suudi vatandaş görevden alındı ve tutuklandı. Olayla ilgili Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri'nin de görevden alındığı açıkladı

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünde parmağı olan herkesten hesap sorulacağını ve adalete teslim edileceğini aktardı.

18 SUUDİ VATANDAŞ TUTUKLANDI

Suudi Arabistan, Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Konsolosluğu'nda hayatını kaybetmesiyle ilişkili  Veliaht Prens'e yakın 18 Suudi vatandaşının görevden alındığını ve tutuklandığını açıkladı.

GENEL İSTİHBARAT BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI

AA'nın aktardığına göre, Suudi Arabistan'da yayımlanan kraliyet kararnamesiyle, Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri görevden alındı.

Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkanlığı'nın yeniden yapılandırılması için bakanlık komitesi kurulması kararlaştırıldı.

PRENS SELMAN DA KURULACAK BAKANLIK KOMİTESİNDE OLACAK

Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkanlığının yeniden yapılandırılması için kurulacak bakanlık komitesinin başında Prens Muhammed bin Selman olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327