Suudi heyet kayıp gazeteci için Türkiye'de!

Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasıyla ilgili Suudi Arabistan'dan bir heyet Ankara'ya geldi.

Suudi heyet kayıp gazeteci için Türkiye'de!

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği ve bir daha dışarı çıkmadığı Suudi Arabistan'ın Levent'teki İstanbul Başkonsolosluğu önündeki bekleyiş sürerken Suudi Arabistan'dan bir heyet Ankara'ya geldi.

SUUDİ HEYET ANKARA'YA GELDİ

Suudi Arabistan'dan bir heyetin, gazeteci CemalKaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili soruşturma kapsamında Türkiye'ye geldiğiöğrenildi. Ankara'ya ulaşan Suudi heyetle Türk yetkililer arasında hafta sonunda görüşmeler yapılması bekleniyor.

SUUDİ GAZETECİ CEMAL KAŞIKÇI'NIN AKIBETİ

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesinekatkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde de yazılar yazanKaşıkçı'dan, 2 Ekim'de resmi işlemler için gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbulBaşkonsolosluğu'na girdikten sonra haber alınamamıştı.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı'nın gittiğiSuudi Arabistan Başkonsolosluğu'ndan bir daha çıkmadığı teyit edilirken,başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen, aralarındayetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin dahasonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Kaşıkçı'nın kaybolmasına ilişkinbaşlatılan soruşturma devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327