TAKSİM’DE, DAVUTPAŞA’DA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİLER İÇİN ADALET NÖBETİ

İstiklal Caddesi’nde toplanan bir grup, 7 yıl önce Davutpaşa’da maytap atölyesinde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden işçiler için eylem yaptı.Taksim İstiklal Caddesi’nde bir araya gelen “Adalet Arayan İşçi Aileleri” isimli...

TAKSİM’DE, DAVUTPAŞA’DA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİLER İÇİN ADALET NÖBETİ
İstiklal Caddesi’nde toplanan bir grup, 7 yıl önce Davutpaşa’da maytap atölyesinde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden işçiler için eylem yaptı.
Taksim İstiklal Caddesi’nde bir araya gelen “Adalet Arayan İşçi Aileleri” isimli bir grup, 7 yıl önce Davutpaşa’da maytap atölyesinde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden işçiler için eylem yaptı. Galatasaray Meydanı’na yürüyen grup hayatını kaybeden işçilerin fotoğraflarını yere dizdi. Ellerinde döviz taşıyan grubun arasında çocuklarında yer aldığı görüldü.
Adalet Arayan İşçi Aileleri adına bir basın açıklaması yapan İdris Çabu, “Biz aileler geride kalanlar için adalet arayışımıza, davaları takip ederek, nöbetimizi tutarak olmasın diye mücadeleye ve umut etmeye devam ediyoruz. İş cinayetlerinde hayatlarını kaybedenlerin adalet arayan yakınları olarak adalet umuduyla mücadeleye devam ettikçe görüyoruz ve yaşıyoruz ki bir zihniyet yuvası var karşımızda. Öyle bir dünya ki hayattayken yaşamaya değer verilmeyen işçi, sorumluların yargılama safhasında da aynı adaletsizlikle karşı karşıya. Bu vicdansız ve adaletsizlik çemberini kırmalıyız. Kırmalıyız ki hayatını idame ettirmek için çalışan emekçi, çalışırken ölmesin. Kırmalıyız ki onlarca mahkemenin üyeleri gerçekten adalet sağlama huzursuzluğunu iliklerine kadar hissedebilsin” şeklinde konuştu.
Öte yandan, Davutpaşa’daki patlamada annesini kaybeden bir kız ise kazanın ardından geçen 7 yılı zorluklarla geçirdiğini ve patlama olduğunda henüz 11 yaşında olduğunun belirterek ‘’Adaletin yerine getirilmesini istiyoruz” dedi.
Grup, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327