Talasemi Ve Lösemililer Derneğinden ’talasemiye Duru Diyelim’ Eğitim Konferansı

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Prodes Projesi kapsamında Talasemi ve Lösemililer Derneği Başkanı Faruk Başdemir, öğrencilere ’Talasemiye Dur Diyelim’ eğitim konferansı verdi.Arif Molu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi...

Talasemi Ve Lösemililer Derneğinden ’talasemiye Duru Diyelim’ Eğitim Konferansı
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Prodes Projesi kapsamında Talasemi ve Lösemililer Derneği Başkanı Faruk Başdemir, öğrencilere ’Talasemiye Dur Diyelim’ eğitim konferansı verdi.
Arif Molu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen konferansa, Talasemi ve Lösemililer Derneği Başkanı Faruk Başdemir ve öğrenciler katıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Talasemi ve Lösemililer Derneği Başkanı Faruk Başdemir, "Eğitim konferansımızın ikincisini sizin okulunuzda veriyoruz. Değerli arkadaşlar ‘Talasemiye Duru Diyelim’ sebebi nedir? Çünkü Talasemi Kayseri’de riskli bölge olması, taşıyıcının yüzde 4 olması nedeniyle bizler bu görevi üzerimize aldık. Talasemi ve Lösemililer Derneği olarak Talasemi hastalığının bir genetik kan hastalığı olduğu anne ve babadan çocuğa geçiş olduğu kesinlikle bulaşıcı olmadığını bilmemiz gerekiyor. Bu hastalık doğuştan oluşur. Hiçbir şekilde sonradan oluşmaz. O yüzden sizler bu yaşta ‘biz Talasemi hastası mıyız? Olacak mıyız?’ endişesini düşmeyin" diye konuştu.
Başdemir ayrıca, "Talasemi hastalara hergün 7 değişik ilaç kullanıyor. Bu hastalığın çeşitli boyutları var. Bizim çocuklarımızın en büyük sıkıntısı kan. Talasemi hastaları eğer kan olmazsa yaşayamıyor" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327