Taner Yıldız'dan Olimpiyat Stadı'ndaki kesintiye açıklama

Dün akşam Olimpiyat Stadı'nda oynan, Beşiktaş-Tottenham maçı sırasında yaşanan elektrik kesintisine, Bakan Taner Yıldız'dan ilk açıklama geldi.

Taner Yıldız'dan Olimpiyat Stadı'ndaki kesintiye açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, maç sırasında 2 kez yaşanan elektrik kesintisinin şebekeden değil, Olimpiyat Stadı'ndaki jeneratörden kaynaklandığını açıkladı.

BAKAN YILDIZ: "ELEKTRİK DEĞİL JENERATÖR ARIZASI’"

UEFA Avrupa liginde oynanan Beşiktaş- Tottenham karşılaşması elektriklerin kesilmesi nedeniyle 2 kez durmuştu. Kayseri’de bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, DHA’ya yaptığı özel açıklamada, kesintinin Olimpiyat Stadı'ndaki jeneratör arızası sonucu meydana geldiğini bildirdi. Yıldız ,‘’Ulusal ve ulusla arası hele hele böylesi önemli karşılaşmalarda ve canlı yayınlarda stadların bulunduğu bölgelerde herhangi bir enerji kesintisi yaşanmasın diye, maç bitimine kadar ayrı bir ekiple önlem alıyoruz. Dün oynanan Beşiktaş-Tottenham maçında iki kez yaşanan elektrik kesintisi jeneratör arızasından kaynaklandı. Elektrik şebekesi, stat da jeneratörü besliyor. Stadın aydınlatılması bu yolla yapılıyor. 10 saniyelik kesinti halinde bile ampullerin cıvalı oluşu nedeniyle , aydınlatma 12 dakika sonra gerçekleşiyor. Maçtaki kesintiyi Scada dediğimiz uzaktan takip sistemiyle gözledik. Şehir Şebekesinden elektrik akımı, Olimpiyat stadının jeneratörüne kadar sorunsuz olarak geldi. Sorun bizden kaynaklı olsaydı , orayı destekleyecek, şebekeyi güçlendirecek sistemi kurardık. Ancak, stada elektrik girişi normaldi. Yani , sorun şebekeden değil, stad jeneratöründen kaynaklandı.’’ diye konuştu.

İKİ BAKAN TELEFONLA KESİNTİYİ KONUŞTU

Bakan Yıldız’ı bu arada Kayseri’de bulunduğu sırada dünkü karşılaşmada 2 kez yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç da telefonla aradı. Bakan Yıldız, Bakan Çağatay’la yaptığı görüşmede sorunun elektrik şebekesinden değil, jeneratör arızasından kaynaklandığını söyledi.


Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327