Tarihi Vakıf Eserleri İncelendi

Vakıflar Malatya Bölge Müdürü Halil Taşkesen, Darende ilçesinde bulunan vakıflara ait eserleri inceledi.Taşkesen, “Kurumumuza ait bu eserleri koruyarak geleceğe aktarmak bizlerin en önemli görevidir. Eserlerimizin bakım onarımlarını düzenli...

Tarihi Vakıf Eserleri İncelendi
Vakıflar Malatya Bölge Müdürü Halil Taşkesen, Darende ilçesinde bulunan vakıflara ait eserleri inceledi.
Taşkesen, “Kurumumuza ait bu eserleri koruyarak geleceğe aktarmak bizlerin en önemli görevidir. Eserlerimizin bakım onarımlarını düzenli olarak yapmaya çalışıyoruz, bu eserlerin ayakta kalmasında bize ne kadar görev düşüyorsa vatandaşlarımıza da görev düşmektedir. İnanlarımızın bu eserlere yapıtlara sahip çıkmalarını tahrip edilmesini önlemelerini istiyoruz. Darende miz bu eserler bakımından oldukça zengin bu güzellikleri daha da güzel çalışmalarla gün yüzüne çıkaracağız” dedi.
Taşkesen’in incelemelerine Belediye BaşkanYardımcıları Tacettin Ateş ve Durmuş Doğan’ da eşlik ederek ilçede yapılacak çalışmalar ile ilgili görüş alış verişinde bulundular.
Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan ise, “İlçemiz tarihi kültür varlıkları açısından oldukça zengin bir yapıya sahip, bizlerde belediye olarak kurumlarımızla istişare ederek bu eserleri nasıl daha iyi değerlendirebilir, hem gelecek nesillere taşır hem de ilçemizin turizmine nasıl katkı sağlarız bunların çalışmalarını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327