Tarım Fuarına Ziyaretçi Akını

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, 13 Eylülde açılan İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF) büyük ilgi gördü.İNTARF’ın ilk 3 gününü değerlendiren İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, “İlk ayçekirdeği festivali ile başladık. İkincisinde...

Tarım Fuarına Ziyaretçi Akını
Bursa’nın İnegöl ilçesinde, 13 Eylülde açılan İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF) büyük ilgi gördü.
İNTARF’ın ilk 3 gününü değerlendiren İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, “İlk ayçekirdeği festivali ile başladık. İkincisinde ise bu fuarı gerçekleştirdik. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz fuarımızda, çıtamızın her sene yükseldiğini gördük. Fuarımız, geçen seneye göre ziyaretçi sayısını üçe katladı. Çiftçilerimiz de, tarım makineleri satışı yapanlar da, ziyaretçiler de fuardan çok memnun” dedi.
İNTARF’ın TOBB’un fuar takvimine girdiğini anlatan Başkan Sezai Çelik, “Seneye artık MODEF bünyesinde daha profesyonel fuar organizasyonları yapacağız. Belediyemiz ve siyasetçilerimizle birlikte İnegöl’de artık tarım konuşuluyor. İnegöl eskiden mobilyası ve köftesi ile anılan bir şehirken, tarım sektörü de ön plana çıktı. İnegöl’de artık tarım konuşuluyor. Tarım ürünlerinde başarılı olduk. Patent çalışmalarımız oldu” diye konuştu.
Çevre illerden de ziyaretçiler geldiğini kaydeden Çelik, “Çevre illerdeki ziraat odaları çiftçileri fuara getirdi. Hareketli bir fuar dönemi yaşıyoruz. İnegöl esnafı da kazandı. Köfteciler, oteller doldu. İnegöl ekonomisi kazandı. Fuar konusunda bize en büyük desteği veren Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve Milletvekilimiz Hüseyin Şahin’e teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327