Tarsim Başkanı Kadak, Ardahan’da Çiftçileri Bilgilendirdi

TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kadak, “Her geçen gün biraz daha riskli hale gelen tarım sektöründe sigorta yaptırmak çok önemlidir.” dedi.Ardahan Halk Eğitim Merkezinde yapılan toplantıda TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan...

Tarsim Başkanı Kadak, Ardahan’da Çiftçileri Bilgilendirdi
TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kadak, “Her geçen gün biraz daha riskli hale gelen tarım sektöründe sigorta yaptırmak çok önemlidir.” dedi.
Ardahan Halk Eğitim Merkezinde yapılan toplantıda TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kadak ve Ardahan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Tanı çiftçileri bilgilendirdi.
TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kadak, çiftçilere TARSİM’in kuruluş amacı, gelişimi ve ulaştığı nokta ile ilgili bilgiler verdi. Devlet destekli tarım sigortaları sistemi çerçevesinde ülke genelinde, sistemin başlangıcından itibaren poliçe sayısının 4,4 milyon adedi geçtiğini söyleyen Kadak, “Yaklaşık 72 milyon dekar alanın ve 3 milyon adedin üzerinde büyükbaş ve küçükbaş hayvanın sigortalandığını ve yılsonuna kadar üreticilere yapılacak hasar ödemelerinin 1,6 milyon TL’yi geçecek” dedi.
Kadak, Ardahan’da sistemin başlangıcından itibaren 672 bin TL üzerinde hasar ödemesi yapıldığını ve bu noktada üreticilerin mağduriyetinin giderildiğini de ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327