Taşeron Temizlik İşçileri Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’tan Yardım İstedi

Tekirdağ’da taşeron bir şirkete bağlı olarak temizlik işçiliği yapan işçiler, tazminatların alınması konusunda mağdur olduklarını iddia ederek, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’tan yardım istedi.Taşeron şirkette temizlik...

Taşeron Temizlik İşçileri Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’tan Yardım İstedi
Tekirdağ’da taşeron bir şirkete bağlı olarak temizlik işçiliği yapan işçiler, tazminatların alınması konusunda mağdur olduklarını iddia ederek, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’tan yardım istedi.
Taşeron şirkette temizlik işçisi olarak çalışan yaklaşık 30 işçi, şirket değişimi sonrasında mağdur olduklarını iddia ederek Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın devreye girerek yardım etmesi için Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı önünde toplandı. Mağdur olduklarını belirten taşeron işçiler tazminatlarını 11 aylık yapılan sözleşmeler sebebiyle alamadıklarını, avukatlarının dahi bu konuda işlevsiz kaldığını söyledi.
İşçileri belediye binası önünde karşılayan ve elinden geleni yapmaya çalışacağını belirten Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ise, işçilerin Süleymanpaşa Belediyesinden herhangi bir alacağının olmadığını ifade ederek, "Biz sizin için gerekli adımları attık. Bundan sonraki süreçte avukatınız ve temizlik şirketi arasındaki sorunların ortadan kaldırılması gereklidir. Bizden alacağınız olmadığını siz de biliyorsunuz. Ama gerekli adımların atılması konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Adli süreçte bizim yapabileceğimiz bir şey olacağını düşünmüyorum" dedi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın açıklamalarının ardından belediye binası önünde toplanan işçiler dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327