TAŞKENT KEMİK İLİĞİ NAKİL MERKEZİ DOKTORLARINA TÜRKİYE’DE EĞİTİM

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sağlık Bakanlığı ve Özbekistan Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen Özbekistan’da Kemik İliği Nakil Merkezi Kurulması Projesi kapsamında lenfomalı hastalarda hemopoetik...

TAŞKENT KEMİK İLİĞİ NAKİL MERKEZİ DOKTORLARINA TÜRKİYE’DE EĞİTİM
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sağlık Bakanlığı ve Özbekistan Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen Özbekistan’da Kemik İliği Nakil Merkezi Kurulması Projesi kapsamında lenfomalı hastalarda hemopoetik kök hücre nakli başlatılması için nakil merkezinde çalışan 4 Özbek doktor, Türkiye’de 3 aylık eğitim programına başladı.
Orta Asya’da ilk defa Taşkent’te 6 Özbek hastaya 2014 yılında kemik iliği nakli yapıldı. TİKA, Taşkent Kemik İliği Nakil Merkezi’nin uluslararası standartlara ulaşabilmesi için merkezde görevli doktorlara eğitim düzenledi. Ocak-Nisan 2015 döneminde Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesi Hematoloji Kliniği, Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi ile Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde eğitim alacak Özbek doktorlar, Ankara Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesi Hematoloji Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Fevzi Altuntaş ve Hastane Başhekim Yrd. Dr. Halil Yılmaz Sur tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin’i de makamında ziyaret eden Özbek doktorlar, Hastane Uluslararası Eğitim sorumlusu Dr. Mükerrem Cete ve Başhekim Yrd. Dr. Saniye Nebioğlu Tontuş tarafından eğitim programı hakkında bilgilendirildi. Gerçekleştirilen toplantıların ardından 4 Özbek doktor, hematoloji ve patoloji alanlarında eğitimlerine başladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327