Tatvan’da “cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi” Kuruldu

Bitlis’in Tatvan Devlet Hastanesi’nde “Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi” kuruldu.Tatvan Devlet Hastanesi’nde “Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi” kurarak sağlık hizmeti alanlarını genişlettiklerini belirten Tatvan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı...

Tatvan’da “cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi” Kuruldu
Bitlis’in Tatvan Devlet Hastanesi’nde “Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi” kuruldu.
Tatvan Devlet Hastanesi’nde “Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi” kurarak sağlık hizmeti alanlarını genişlettiklerini belirten Tatvan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Ferah Çakır, daha öncesinden hastanede Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi’nin mevcut olduğunu, ihtiyaçtan dolayı ikinci basamak Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’ni de oluşturduklarını söyledi. Yoğun bakım ünitesinin alt yapısını tamamladıklarını ifade eden Çakır, “Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’ni en kısa sürede vatandaşların hizmetlerine açmayı planlıyoruz. Yeni kurduğumuz 6 yataklı yoğun bakım ünitemizde, iki solunum destek cihazımız olacak ve solunum hastaları ile ameliyat sonrası takip edilmesi gereken hastalarımızın sağlık durumlarını burada takip edebileceğiz” dedi.
Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’nin açılmasıyla birlikte hem hastane çalışanlarının hem de vatandaşların bir takım sorun ve sıkıntılardan kurtulmuş olacağını dile getiren Çakır, “Daha önceleri hastanemizde Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi olmadığı için yoğun bakım destek ihtiyacı duyan hastalarımızı merkezlere sevk etmemiz gerekiyordu. Yeniden oluşturmuş olduğumuz iki solunum cihazıyla bu hizmeti de kendimiz verebilme durumuna geldik. Hastalar da sevkin eziyetinden kurtulmuş olacaklar. Artık hastalarımızı kendi gözümüz önünde takip edebilme imkanına da kavuşacağız. Ayrıca, burada yapamadığımız bir takım ameliyatları da yapmış olacağız. Yoğun bakım ünitemiz olmadığı için yaşlı ve problemli hastaları hastanemizde tutamıyorduk. Sevklerden dolayı hastalar da başka yerlere gidip mağdur oluyorlardı. Çünkü, buradan her yere ulaşım kolay olmadığı gibi işlerini de günübirlik halledemezlerdi. Önceden birinci basamak 6 yataklı Dahiliye Yoğun Bakımı Ünitesi vardı ve dahiliye hastalarımız takip ediliyordu. Solunum destek cihazımız yoktu. Şimdi iki tane solunum destek cihazımız olacak. Her türlü yoğun bakım ihtiyacı duyan hastaları kabul edebileceğiz. Ameliyat sonrası yoğun bakım ihtiyacı duyan hastaları da burada kontrol altında tutabileceğiz. Daha üst basamaklı yoğun bakım ünitesi olan hastanelere sevk edilmesi gereken hastalarımız da olacaktır elbette. Ama o hastalarımız da sevkleri gerçekleşene kadar bizim yoğun bakım ünitemizden faydalanacaklar. Çevre ilçelerden ve köylerden de buraya gelen hastalar var. Amacımız uygun şartlar altında daha iyi bir sağlık hizmeti verebilmektir” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327