Tavuk Ve Hindi Üretimi Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK)’ndan yapılan açıklamada kesilen tavuk sayısının bir önceki yılık aynı ayına göre yüzde 1,3, tavuk üretiminin ise yüzde 7,9 arttığı bildirildi. Hindi eti üretiminin ise yüzde 10,9 arttığı bildirildi.TÜİK’ten...

Tavuk Ve Hindi Üretimi Arttı
Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK)’ndan yapılan açıklamada kesilen tavuk sayısının bir önceki yılık aynı ayına göre yüzde 1,3, tavuk üretiminin ise yüzde 7,9 arttığı bildirildi. Hindi eti üretiminin ise yüzde 10,9 arttığı bildirildi.
TÜİK’ten yapılan açıklamada mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış yumurta üretim miktarının bir önceki aya göre yüzde 1,6 azaldığı belirtilerek şunlar kaydedildi: “Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen tavuk sayısı bir önceki aya göre yüzde 1, tavuk eti üretimi ise yüzde 4,2 arttı. Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen hindi sayısı bir önceki aya göre yüzde 4,3 hindi eti üretimi ise yüzde 5,4 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış yumurta üretim miktarı bir önceki yılın aynı ayına göre değişmedi. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen tavuk sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,3 tavuk eti üretimi ise yüzde 7,9 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen hindi sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,5 azalırken hindi eti üretimi ise yüzde 10,9 arttı.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327