Tecavüz davasında tanık anneye 'çıplak fotoğraf' şoku!

Antalya'da lise öğrencisi 18 yaşındaki Asena B.'ye, çıplak fotoğraf şantajıyla tecavüz etmekten 4 yıl hapsi istenen 23 yaşındaki Mehmet C.Ç.'nin yargılandığı davaya tanıklık yapan ve sanık için 'İyi çocuk' diye ifade veren Nurhan E., kendi kızı Gizem'in de çıplak fotoğrafları olduğunu öğrenince şoke oldu.

Tecavüz davasında tanık anneye 'çıplak fotoğraf' şoku!

Lise son sınıf öğrencisi Asena B., Karabük Üniversitesi’nde 'Mekatronik Mühendisliği' eğitimi alan Mehmet C.Ç. ile geçen yıl sosyal paylaşım sitesinde tanıştı. Bir süre yazışan iki genç, ilerleyen günlerde görüntülü konuşma programları üzerinden görüşmeyi sürdürdü. Webcam karşısında soyunup birbirlerine vücutlarını gösteren ikiliye, Asena B.'nin kız arkadaşı Gizem E. de katıldı.

İddiaya göre iki genç kızın yarı çıplak görüntülerini kaydeden Mehmet C.Ç., "Benimle birlikte olmazsan bu görüntüleri sosyal medyada yayarım" diyerek Asena B.'yi tehdit etti. Yarı yıl tatilinde de arkadaşı Halil A. ile Antalya'ya gelen Mehmet C.Ç., Konyaaltı İlçesi'ndeki bir sitede bir haftalığına daire kiraladı. Gizem E. ve Halil A. bir odada sohbet ederken, diğer odada Mehmet C.Ç., Asena B.'ye iddiaya göre tecavüz etti.

İFADE VERİP SERBEST BIRAKILDI

Asena B.'nin annesi Günay B., durumu öğrenince polis merkezine giderek Mehmet C.Ç.'den şikayetçi oldu. İfadesinde suçlamayı reddeden Mehmet C.Ç., sadece oral seks yaptıklarını ileri sürdü. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Mehmet C.Ç. hakkında 'çocuğa yönelik şantaj kullanılarak nitelikli cinsel istismar, evi terk eden çocuğun ailesine haber vermeden yanında tutmak ve özel hayata ilişkin görüntüleri ifşa etmek' suçlamasıyla dava açıldı.

Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 3'üncü duruşmasında, askerde olduğu gerekçesiyle katılamayan sanık Mehmet C.Ç.'nin avukatı Samir İsmailov, Asena B.'nin avukatı Nazlı Dutar, Gizem E.'nin annesi Nurhan E. ile Asena B.'nin eski erkek arkadaşı Mehmet T.G. tanık olarak hazır bulundu.

"EFENDİ, SAYGILI ÇOCUKLARDI"

Halen bir lisede son sınıf öğrencisi Gizem E.'nin bu olay nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu belirten Nurhan E., şöyle konuştu:

"Kızım, Asena ile okul arkadaşıydı. Asena internetten Mehmet C.Ç. ile tanışmış. Asena, bu gencin arkadaşı Halil'i de kızımla tanıştırmış. Sonra bu iki genç Antalya'ya geldi. Kızım bana Antalya'ya arkadaşlarının geleceğini ve karşılamak istediğini söyledi. Ben de izin verdim. Fakat bu gençler kızım ve Asena'yı bir eve götürmüş. Sonra da beni karakoldan çağırdılar. Ben Mehmet C.Ç. ile Halil'i karakolda gördüm. Gayet efendi, saygılı çocuklardı."

Mehmet T.G. ise, eski sevgilisi Asena B.'nin birden çok erkeği idare eden kişiliğe sahip olduğunu iddia etti. Asena'nın kendisiyle flört ederken internetten Mehmet C.Ç. ile tanıştığını belirten Mehmet T.G., Mehmet C.Ç.'nin kendisini arayıp "Asena'dan ayrılacaksın. Artık o benim kız arkadaşım" diyerek tehdit ettiğini öne sürdü. Mehmet T.G., şöyle devam etti:

"Asena bana bu kişiden çekindiğini söylemişti. Mehmet C.Ç. bir arkadaşıyla Antalya'ya gelince beni aradılar ve buluştuk. Asena'dan uzak durmamı istediler. Ben de kendilerine Asena'nın bahsettiği görüntüleri sordum. Bunun üzerine Mehmet C.Ç. 'Bu seni ilgilendirmez' diyerek tepki gösterdi. Arkadaşı Halil ise bana cep telefonundan fotoğraflar gösterdi. Gizem E.'nin de çıplak resimleri vardı. Ancak Halil, Gizem'in fotoğraflarının üzerini kapattı. Çünkü o da Gizem'in sevgilisiydi."

KIZININ ÇIPLAK FOTOĞRAFLARI OLDUĞUNU DUYUNCA ŞOKE OLDU

Mehmet T.G.'nin, Gizem'in de çıplak fotoğraflarının olduğunu söylemesi üzerine anne Nurhan E., büyük tepki gösterdi. Sanıkla arkadaşı hakkında "İyi çocuklardı" diye ifade veren Nurhan E., kızının da çıplak fotoğraflarının çekildiğini duyunca Mehmet T.G.'yi yalancılıkla suçladı. Ancak, Asena B.'nin avukatı Nazlı Dutar'ın, mahkemeye verdiği dosyada Gizem E.'nin fotoğraflarının da olduğunu söyleyince Nurhan E., şoke oldu. Mehmet C.Ç. ve Halil A.'dan şikayetçi olacağını söyleyen anneyi, mahkeme başkanı Kemal Aytekin güçlükle sakinleştirdi.

"KENDİ RIZASIYLA İLİŞKİYE GİRDİ"

Savcı Ata Köycü ise, davaya ilişkin esas hakkındaki görüşünü açıklarken, Asena B.'nin kendi rızasıyla ilişkiye girdiğinin anlaşıldığını belirterek, sanığın 'Reşit olmayanla rızasıyla ilişkide bulunmak ve özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarından cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatı Samir İsmailov, ortada bir 'şantaj ve tecavüz' olmadığını, Asena B.'nin kendi rızasıyla webcamde soyunup tanıştığı kişiyle yüz yüze görüşmek için Antalya'da buluştuğunu söyledi. İsmailov, şu anda askerde olan müvekkili için beraat kararı verilmesini istedi.

Dava, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327