Tegv 20. Yılını Kutluyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 20 yıldır eğitim aşkıyla çocukların geleceğine ışık tutuyor.Nevşehir Hanıfe -Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi Sorumlusu Serdar Kuzugüden yaptığı açıklamada; 1995 yılında kurulan ve bugüne...

Tegv 20. Yılını Kutluyor
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 20 yıldır eğitim aşkıyla çocukların geleceğine ışık tutuyor.
Nevşehir Hanıfe -Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi Sorumlusu Serdar Kuzugüden yaptığı açıklamada; 1995 yılında kurulan ve bugüne kadar 2 milyonun üzerinde çocuğun eğitimine destek vererek onların gelişimine katkı sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın, 23 Ocak 2015 tarihinde 20’nci yaşını kutladığını kaydetti.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın, 20 yıldır uyguladığı özgün eğitim modeli sayesinde, ilköğretim çağındaki çocukların geleceğe donanımlı hazırlanmaları için yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek çağdaş eğitim olanakları sunduğunu vurgulayan Kuzugüden, yüz binlerce çocuğu teknoloji, bilim, sanat ve sporla tanıştıran vakfın, çocukların yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olduğunu söyledi. Kuzugüden: “Çocukların eğlenerek öğrendiği eğitim programları sayesinde mutlu bir çocukluk geçirmelerini hedefleyen TEGV Nevşehir Hanıfe Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi, dolu dolu geçen 20 yılını coşkuyla kutluyor. 20 yıl içerisinde Eğitim Gönüllülerini destekleyen kurumsal ve bireysel bağışçıların, aktif çalışan gönüllülerin ve eğitim dostlarının verdiği güçle TEGV, geleceğe güvenle bakıyor. Yıllar boyunca geliştirdiği eğitim deneyimini gelecek nesillere gururla aktarıyor. Nevşehir Hanife-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi 20.Yıl kutlama ve 1.dönem kapanış etkinliklerine 160 çocuk 15 gönüllü katıldı. Kutlamalar çerçevesinde ebru şenliği, grup dinamiği çalışması, seramik etkinlikleri ve konser yapıldı” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327