Tekirdağ Buz Pistine Kavuşuyor

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi, tarihi bedestenin yanında bir süre otopark olarak kullanılan ancak Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından otopark olarak kullanılması yasaklanan alana buz pateni...

Tekirdağ Buz Pistine Kavuşuyor
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi, tarihi bedestenin yanında bir süre otopark olarak kullanılan ancak Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından otopark olarak kullanılması yasaklanan alana buz pateni pisti kurma çalışmalarına başladı.
Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında buz pisti olacak alana yumuşak malzeme serimi yapılırken, gerçekleştirilecek proje ile bir piste sahip olmayan Tekirdağ’da vatandaşlara buz üzerinde kayma heyecanı yaşatılacak. Süleymanpaşa Belediyesi’nin buz pateni pisti projesinin bir aylık olarak deneneceği belirtilirken pistin açık olacağı dönemde ilginin yüksek olması durumunda ise kalıcı bir buz pisti yapılması için harekete geçilecek.
Kısa süre içinde hizmete girmesi beklenen buz pateni pisti ile ilgili çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanacağı belirtilirken bir aylık hizmet süresi sonrasında alanın eski haline dönüştürüleceği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327