Tekirdağ’da ’panik Atak’ Konulu Seminer Düzenlendi

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Halk Ruh Sağlığı Günleri kapsamında ’Panik Atak’ konulu semineri düzenlendi.Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde Psikiyatri Uzman Dr. Mehmet Doğan panik atağın oluşumu...

Tekirdağ’da ’panik Atak’ Konulu Seminer Düzenlendi
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Halk Ruh Sağlığı Günleri kapsamında ’Panik Atak’ konulu semineri düzenlendi.
Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde Psikiyatri Uzman Dr. Mehmet Doğan panik atağın oluşumu ve çözüm yolları hakkında bilgiler verdi. Psikiyatri Uzman Dr. Mehmet Doğan seminerde panik atağın toplumda yaygın olduğunu belirterek, "Toplumumuzda uzun zamandan beri süregelen rahatsızlıklardan en dikkate alınacak hastalıklardan bir tanesi de panik atak bozukluğudur. Panik atak ve benzeri durumları yaşayan kişilerin hayatlarına bakıldığında panik atak ortaya çıkmadan önce mutlaka hayatında beklemediği bir darbe ile karşılaşmış olduğunu görüyoruz. Bu darbe bir yakının kaybedilmesi olabileceği gibi, trafik kazası, narkoz alınması, güvenilen bir kişiden zarar görmesi ve benzeri bir durum olabilir" dedi.
Halk ve Ruh Sağlığı seminerleri depresyon, madde ve alkol bağımlılığı seminerleri ile devam edecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327