Telefonunuzdan o uygulamayı hemen kaldırın!

Cep telefonunuz durup dururken uyarılar vermeye başladıysa nedeni yüklediğiniz uygulamalar olabilir.

Telefonunuzdan o uygulamayı hemen kaldırın!
Ortada hiçbir şey yokken Android'li telefonunuz uyarılar vermeye başladıysa bunun nedeni birkaç hafta önce yüklediğiniz "Durak" uygulaması veya benzerleri olabilir. 

Güvenlik firması Avast'ın Google Play'de keşfettiği, içerisinde adware bulunan uygulamalar arasında en popüleri Durak adındaki kart oyunu.

5 - 10 milyon kez indirilen uygulama, Avast'tan Filip Chytry'nin blog gönderisine göre başta tamamen normal görünüyor. Ancak bir hafta sonra telefonunuzun sıradışı davranmaya başladığını görüyorsunuz. Firmaya göre bazı uygulamaların gerçek yüzünü göstermesi, bir ayı bulabiliyor. Durak'a benzer uygulamaların Google Play'de dolaştığını söyleyen Avast'a göre adware, cihazınızın kilidini her açtığınızda karşınıza çeşitli sorunlarla ilgili, örneğin cebinizde virüs olduğu veya depolama alanınızın pornoyla dolu olduğuna dair uyarılar gösteriyor.

Bunlar elbette zararlının sizi kandırmak ve sahte sayfalara yönlendirmek, ardından ücretli SMS gönderen uygulamalar indirmenizi sağlamak için söylediği yalanlar. 


Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2015, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327