Tematik Gençlik Kampları Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin ufuklarında, hayallerinde bir kapı aralamak ve bundan sonraki hayatlarında birçok şeyi başarabilecekleriyle ilgili temel motivasyonu sağlamak amacıyla hayata geçirilen ’Tematik Gençlik Kampları’...

Tematik Gençlik Kampları Başladı
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin ufuklarında, hayallerinde bir kapı aralamak ve bundan sonraki hayatlarında birçok şeyi başarabilecekleriyle ilgili temel motivasyonu sağlamak amacıyla hayata geçirilen ’Tematik Gençlik Kampları’ projesi kapsamında Samsun’da ’Girişimcilik’, Manisa’da ise ’Tarih’ kampı başladı.
GİRİŞİMCİLİK VE TARİH
Yıl içerisinde farklı temalarla farklı şehirlerde gerçekleştirilecek olan ’Tematik Gençlik Kampları’nın ilk ayağı Samsun ve Manisa oldu. Gençlerin belirlenmiş olan temalarda bilgi sahibi olması ve alanında başarılı akademisyen ve işadamları ile bir araya gelmesi amacıyla hayata geçirilen projenin ilk ayağı, 10 - 14 Kasım ve 14 - 17 Kasım olmak üzere iki dönem halinde gerçekleştirilecek. ’Tematik Gençlik Kampları’nın Samsun ayağında ’Girişimcilik’ teması işlenirken Manisa ayağında ise ’Tarih’ teması işleniyor.
MEDAYATİK İSİMLERLE, GENÇLER BİR ARAYA GELDİ
Gençlerin girişimcilik anlamında gelişmesi için Samsun’da 10 Kasım’da başlayan ’Girişimcilik Kampı’nda, alanında başarılı girişimcilik örneği vermiş medyatik isimlerle gençler bir araya geldi. Gençlerin ufuklarında, hayallerinde bir kapı aralamak ve bundan sonraki hayatlarında birçok şeyi başarabilecekleriyle ilgili temel motivasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen kampa, Türkiye genelindeki üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ve siyasal bilimler fakültelerinde eğitim gören 42 genç erkek katıldı. 14 Kasıma kadar devam edecek ilk dönemde gençler, alanında başarılı akademisyen ve iş adamlarının katılımıyla düzenlenen seminerlere katılıyor.
’Tematik Gençlik Kampları Projesi’ kapsamında Samsun’da başlayan ’Girişimcilik Kampı’nın ikinci dönemi ise 42 genç kadının katılımıyla 14 - 17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
TARİH KAMPI
’Tematik Gençlik Kampları’nın ’Tarih’ kampı ise 10 Kasım’da 42 erkek üniversite öğrencisinin katılımıyla Manisa’da başladı. Tarih kampına, üniversitelerin fen edebiyat fakülteleri, dil-tarih ve coğrafya fakülteleri ve eğitim fakültelerinin tarih ile ilgili bölümlerinde eğitim gören, 19-29 yaş aralığındaki lisans ve yüksek lisans öğrencileri katıldı.
17 Kasım’a kadar sürecek olan kampta gençlere, 1915 Ermeni Tehciri ve günümüze yansımaları, Çanakkale Savaşları, Ortadoğu sorunları ve Türkiye, Ortadoğu konusunda ne yapmalıdır?, Türk Devletleri ve Türkiye ile olan ilişkileri şeklinde 4 konu başlığı altında alanında başarılı akademisyenler tarafından seminerler veriliyor.
"GENÇLERİN HAYALLERİNE, UFUKLARINA KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ"
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gençlerin sadece spor alanında değil; girişimcilik, tarih, bilim, teknoloji vb. temalarda kendilerini geliştirebilmeleri için ’Tematik Gençlik Kampları’ projesini hayata geçirdiklerini söyledi.
Şuan Samsun’da ’Girişimcilik’, Manisa’da ise ’Tarih’ temalı kampların devam ettiğini hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç şöyle devam etti:
“Geleceğin bilim adamları, işadamları, yöneticileri olacak bu gençlerimizin başarılı olmaları için her türlü imkanı sağlayacağız. Yıl içerisinde farklı temalarla farklı şehirlerde de projeye devam edeceğiz. Şuan devam eden ve ilerleyen dönemlerde de farklı temalarda gerçekleştirilecek olan kamplarda, gençleri alanında uzman akademisyen ve başarılı iş adamları ile bir araya getirerek geleceğe dair olan hayallerine ve ufuklarına katkı sağlamayı, sonraki hayatlarında birçok şeyi başarabilecekleri inancına sahip olmalarını amaçlıyoruz. Geleceğin bilim adamları, işadamları, yöneticileri olacak bu gençlerimizin başarılı olmaları için her türlü imkanı sağlayacağız."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327