Tepebaşı Kültür Ve Sanat Hayatına Yön Veriyor

Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi düzenlenen etkinliklerle her yıl binlerce vatandaşın ücretsiz olarak kültür ve sanat etkinliklerine katılmasını sağlıyor.Eskişehir’in kültür ve sanat hayatına yön veren Zübeyde Hanım...

Tepebaşı Kültür Ve Sanat Hayatına Yön Veriyor
Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi düzenlenen etkinliklerle her yıl binlerce vatandaşın ücretsiz olarak kültür ve sanat etkinliklerine katılmasını sağlıyor.
Eskişehir’in kültür ve sanat hayatına yön veren Zübeyde Hanım Kültür Merkezi, uzun yıllar sinema işlevi gördükten sonra 2009 yılında Tepebaşı Belediyesi tarafından restore edildi. Merkez o günden bu yana 440 kişilik seyirci kapasitesi ile Eskişehir halkına tiyatro, sinema, konser, söyleşi, konferans ve çocuk etkinlikleriyle hizmet veriyor. Ulaşımın kolay oluşu, salonun elverişli akustik yapısı, fuaye alanında kitap kafenin varlığı merkezi çekici kılan özelliklerden sadece bazıları.
2014 yılında 46 bin 930 vatandaşa ulaşan Zübeyde Hanım Kültür Merkezi, 62 tiyatro, 9 sinema gösterimi, 6 seminer, 4 söyleşi ve 23 konser ile okulların yılsonu gösterilerine ev sahipliği yaptı. Haftanın yedi günü yoğun programıyla resmi kurum, sendika, dernek, şirket, firma ve okulların; tiyatro, konser, film galaları ve gösterimleri, uluslararası kongre ve seminerler gibi organizasyonlar için bir alternatif oluşturan Zübeyde Hanım Kültür Merkezi, 2013 yılında da 70 bin kişiyi kültür, sanat ve bilimle buluşturmuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327