Teröristler şehrin ortasında bomba yaptı

Diyarbakır'da teröristler Hükümet Konağı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne eş zamanlı saldırı düzenledi. Saldırı sonrası karışan kentte çekilen bir kare oldukça dikkat çekti.

Teröristler şehrin ortasında bomba yaptı
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK'lı teröristler Hükümet Konağı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne eşzamanlı saldırı düzenledi.

Olayların devam ettiği kentte teröristler yol ortasında bomba yaparlarken çekilen fotoğrafları oldukça dikkat çekti.

HAİN SALDIRI


Silvan ilçesinde gece saat 02.00 sıralarında gösteri düzenleyen PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri, Hükümet Konağı ile Asayiş Büro Amirliği'ne el yapımı bomba ile uzun namlulu silahlarla saldırdı.

ÇATIŞMA ÇIKTI

Saldırıda Hükümet Konağı ile Asayiş Büro Amirliği'ndeki polislerin de teröristlere karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma çıktı. PKK'lılar ara sokaklara kaçarken güvenlik güçleri operasyon başlattı.

POLİS YÜRÜYÜŞE İZiN VERMEDİ


Öte yandan iki gündür ilçede devam eden olayların sona ermesi için yaklaşık 2 bin kişi bu sabah yürüyüş yapmak istedi. Olayları protesto etmek amacıyla yapılması istenilen yürüyüşe polis izin vermedi. İlçede gerginliğin devam ettiği öğrenildi.

SOKAK ORTASINDA BOMBA YAPTILAR

Olayların sürdü sırada kent sokakları karışırken çekilen bir fotoğraf karesi oldukça dikkat çekti. Teröristler yol ortasında bomba yaparken görüntülendi. 
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327