Teröristlerin telsiz konuşmaları gün yüzüne çıktı!

Diyarbakır’da 12 Mayıs akşamı meydana gelen patlamada 3 kişi ölmüş, 23 kişi yaralanmış, kaybolduğu açıklanan 13 kişinin de daha sonra patlamada yaşamını yitirdiği anlaşılmıştı. Türkiye'yi dehşete düşüren olayla ilgili PKK'lı teröristlerin kendi aralarında yaptıkları telsiz konuşmaları ortaya çıktı.

Teröristlerin telsiz konuşmaları gün yüzüne çıktı!
Kuzey alanı sözde sorumlusu Rezzan kod adlı terörist ile Orta saha sözde Sorumlusu Aliser kod adlı terörist arasında; Diyarbakır Dürümlü’de meydana gelen patlamadan kısa bir süre sonra geçen telsiz konuşmasında;

Söz konusu olaydan sonra haber alınamayan teröristlerin, diğer teröristler ile irtibat kurduğu anlaşılıyor.

REZZAN : Arkadaşların durumları nasıl?
ALİSER : Arkadaşlar iyiler, genel iyidir.
REZZAN : İyi mi?
ALİSER : Hani bu olayda kopan arkadaş vardı ya, o arkadaşlara ulaştı, sağlamdır.
REZZAN : Size ulaştı değil mi?
ALİSER : Evet.
REZZAN : O arkadaşlar bir kahraman, büyük risk aldılar. İyi bakalım onlara.
ALİSER : Merak etme, tabi, tabi.

Ayrıca patlamanın meydana geldiği köyde yaşayanların devletini seven bir köy olduğu da bu konuşmalara böyle yansıdı.

REZZAN : O olay nasıl olmuş? Tam anlamadım. O nedir, ne olmuş ?(Kahkaha ile gülüyor)
ALİSER : Biz de tam bilgi alamadık, arkadaşlardan…??
REZZAN : Peki bu köy vatansever mi? (Yani terör örgütü yanlısı mı)
ALİSER : Bahsettiklerine göre vatansever değil, TC yanlısıdır. Allah hepsinin belasını versin.
REZZAN : TC Yanlısı mı? Vay şerefsizler…

Olay esnasında köylülerin söz konusu aracın gitmesine engel olduğu, bu nedenle teröristlerin kendilerini kurtaramadığı, ayrıca köylülerin araca ateş açtığı yönünde bilgi geldiği belirtiliyor.

ALİSER : Bize bazı dolaylı bilgiler ulaşmıştı. Arkadaşlar o gece orada kalmayı planlıyorlar, köylülerden bir eleman istiyorlar. Bu muhtarın kulağına gidiyor. Muhtar kabul etmiyor, köylüler bir anda birikmeye başlıyor.. Orada aracı tutuyorlar, arkadaşlar kendilerini onlardan kurtaramıyorlar, herhalde köylüler o anda orada bir milletvekilini de arıyorlar.
REZZAN : Vay hainler, evet sonra.
ALİSER : …? Yani arkadaşlar diyor ki, biz arkadaşız, dostunuzuz diyorlar. Sizdeniz, özgürlüğünüz için, sizin için eylem yapıyoruz diyorlar. Köylüler küfür ediyor, vazgeçmiyorlar..(ağır küfür ve hakaret) …?? Arkadaşların kendisinden tam bilgi alamadık, çok bahsediliyor, silahla aracı falan vurmuşlar. Araç patlayabilir diye bizim arkadaşlar atlayıp uzaklaşmaya çalışıyorlar.
REZZAN : Ama arkadaş, yani nasıl ya? 6-7 tane araba yok. 15-20 tane insan kaybolmuş.. Nasıl kaybolmuşlar yaa (kahkaha ile gülerek konuşuyor).. Bu ne biçim şeydir ya…Belalarını bulmuşlar, o kadar patlayıcıyla belki toz olmuşlardır (yine kahkaha ile gülerek konuşuyor)...
ALİSER : (kahkaha ile gülerek konuşuyor, cevap vermiyor).. …??
REZZAN : Tamam hele öğrenin, köyde neler olduğu hakkında net bilgi verin ya. O köyle daha işimiz bitmedi. Hesabını soracağız şerefsizlerden. O patlayıcı ile biz şehirde stratejik eylem yapacaktık. Çok kötü, çok kötü oldu. Tüm dünya duyacaktı, hissedecekti gücümüzü, daha bitmedik, anlayacaklardı.
ALİSER : Çok kötü, evet çok kötü oldu. Tamam heval. Arkadaşlar gereken bilgiyi toplayacak. 
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327