Thd Bozüyük Şube Başkanı Hayrettin Sabırlı:

Tüketici Hakları Derneği (THD) Bozüyük Şube Başkanı Hayrettin Sabırlı, yürürlüğe yeni giren 6502 sayılı "Tüketici Hakları Kanunu" ile sorumluluklarının arttığını söyledi.Sabırlı, sorumluluklarının artması üzerine üye kaydı...

Thd Bozüyük Şube Başkanı Hayrettin Sabırlı:
Tüketici Hakları Derneği (THD) Bozüyük Şube Başkanı Hayrettin Sabırlı, yürürlüğe yeni giren 6502 sayılı "Tüketici Hakları Kanunu" ile sorumluluklarının arttığını söyledi.
Sabırlı, sorumluluklarının artması üzerine üye kaydı yapacaklarını bildirdi. Sabırlı, "Yeni yasa ile birlikte sorumluluklarımız arttı. Bu yasanın bazı maddeleri yoruma dayalı ve bunu halka anlatmak zorundayız. Eskiden müdürlükleri bazı konuları kendiliğinden hallediyordu. Şimdi zabıta olmayan bölgelerin vatandaşları da ilk başvurularını bize yapıyor. Her gün sahtekarlıkla haksız kazanç elde etmek isteyen çok sayıda faaliyetler türüyor. Halkı korumak lazım. Onlara mutlaka doğruyu gösterip hayatları boyunca rahat bir yaşam sürmeleri için bu tür engelleri aşmaları gerektiğini anlatmak gerekiyor. Biz bugüne kadar kamu yararına çalıştığımız için üye kaydına çok fazla önem vermedik. Çünkü diğer kurum ve kuruluşlar gibi sadece üyesine hizmet eden değil, halkın tümünü üye olarak kabul edip hizmet etmek zorunda olan bir kuruluşuz. Ancak bazen bunalıyoruz, yorulduk. Sorumluluğu paylaşmak istiyoruz. Bunun için her mahalleden, her kesimden mutlaka bir üye olsun. Onlar da kendi çevrelerine bizim ürettiklerimizi ya da yaptığımız açıklamaları iletsin. Bu nedenle yeni üye kaydına başladık. Vatandaşı bugüne kadar küstüren sivil toplum kuruluşlarının aksine buraya davet ediyorum. Mutlaka THD’ye üye olsunlar. Eğer ben haksızlık istemiyorum diyorlarsa gelsinler. Bundan sonra görev paylaşalım diyoruz. Daha çok etkin olalım, daha fazla hizmet edelim" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327