Thomass Cook'un CEO'su istifa etti

Thomas Cook'ta CEO'luk görevini yürüten Harriet Green, görevinden istifa etti. Green'in yerine şirketin operasyon direktörü Peter Fankhauser'ın CEO'luk görevini üstlenecek.

Thomass Cook'un CEO'su istifa etti

Thomas Cook CEO'su Harriet Green, istifa ettiğini açıkladı. Green, "Hep başka bir şirkete transfer olacağım zaman bulunduğum yerde işimi tamamlamış olmam gerektiğini söylerdim. Ve artık bunun zamanı geldi" dedi. Green, Thomas Cook ekibinin şirketi bir sonraki aşamaya taşımak adına başarılarının devam etmesini dilediğini belirtti. İki yıl önce Thomas Cook'ta CEO'luk görevine getirilen Harriet Green, şirketin piyasa değerini 248 milyon pound'dan 2 milyar pound'a çıkartmıştı. Green'in yerine şirketin operasyon direktörü Peter Fankhauser'ın getirileceği kaydedildi.

DAHA İLERİ SEVİYELERE TAŞIYACAKTIR

Harriet Green'in şirket üzerinde çok önemli bir etkisinin olduğunu ifade eden Thomas Cook Yönetim Kurulu Başkanı Frank Meysman, "Green'in tasarladığı başarı planı şimdi etkisini göstermeye başlayacaktır. Fankhauser da diğer tur operatörleri ile girdiğimiz ticari savaşı kazanma doğrultusunda şirketi daha ileri seviyelere taşıyacaktır" dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327