Tiftik Keçileri Koruma Altına Alınıyor

Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kentte yaklaşık 6 bin renkli tiftik keçisini ’Islah Projesi’ ile koruma altına alacak.Konuyla ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İzzet Murat, bakanlığın...

Tiftik Keçileri Koruma Altına Alınıyor
Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kentte yaklaşık 6 bin renkli tiftik keçisini ’Islah Projesi’ ile koruma altına alacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İzzet Murat, bakanlığın Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan ıslah projesiyle Siirt merkez Tillo ve Şirvan ilçesinde 26 üreticinin elinde bulunan yaklaşık 6 bin renkli tiftik keçisinin koruma altına alınacağını söyledi. Projenin Siirt’te Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliği ile ortak düzenleneceğini dile getiren Murat, proje kapsamında sürü içerisine yabancı ırk tekelerin katılmaması ve yeni doğan oğlakların özel küpelenerek kayıt altına alınmasının sağlanacağını kaydetti. Murat, "2014 yılı için ıslah projesi kapsamındaki 26 adet üreticimize anaç ve yavru tiftik keçileri için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’mız bütçesinden İl Müdürlüğümüzce 161 bin 940 lira hayvancılık desteği ödemesi yapılacaktır. Ödeme icmalleri bakanlığımıza gönderilmiş olup, kısa süre içerisinde ödemeler yapılacaktır" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327