Timsah Arena'da sıra zemine geldi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Timsah Arena'da yapım 250 işçiyle devam ediyor. İşte Timsah Arena'da son durum....

Timsah Arena'da sıra zemine geldi
Timsah Arena'da yapımın devam ettiği, stadın zeminiyle ilgili çalışmaların pazartesi günü başlayacağı açıklandı.

Geçtiğimiz hafta başlatılan çatıyı destekleyen demir dayakların sökülmesinde sona yaklaşıldı. Kazova firması yetkilileri, "Timsah Arena'nın çatıyı destekleyen demir kolonlardan bugün itibariyle 19 adet kaldı. Önümüzdeki hafta başı hepsi bitmiş olacak" dediler.

"YEŞİL ÇATI MALZEME İŞLEMİ BAŞLADI"

Timsah Arena’da yapılan çalışmaları sık sık denetleyen Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı ise şunları söyledi:

"Yeni stadın dış cephesini ortaya çıkartacak olan yeşil renkli çatı kaplama malzemelerinin döşenme işlemi bugün hava ısınının 12 dereceye ulaşmasının ardından başlatıldı. Yetkililer, her biri 50 metre uzunluğundaki 96 modülü en kısa süre içerisinde yerleştirecekler. Tabiî ki hava şartları normal giderse 2 ay içerisinde bitirilmesi düşünülüyor."

PAZARTESİ BAŞLIYOR

Başkan Recep Altepe, açıklamasına şöyle devam etti:

"Zeminle ilgili çalışmaların startını da hafta başından itibaren vereceğiz. Son anda bir değişiklik olmazsa, zemine ilk kepçe pazartesi günü vurulacak. Ardından dreanaj çalışmaları başlayacak. Drenajın ardından, Bursaspor’un Özlüce Tesisleri’nde bakımı devam eden çim zeminler güçlenmiş olarak oradan sökülüp, buraya montajı gerçekleştirilecek."

TİMSAH BAŞI HAREKETLİLİĞİ

Stadın en büyük özelliklerinden biri olan Timsah Başı figürünün montaj işlemlerinin başlatılacağını da dile getiren Başkan Recep Altepe, "Sanıyorum pazartesi günü montajı gerçekleştirilecek vinç gelecek. Ardından da çalışmalar başlayacak. En kısa sürede Timsah Başı figürü de yerini alacak" dedi.

Başkan Recep Altepe, açıklamasının sonunda da şunları söyledi;

"Timsah Arena’nın çevre düzenlemesiyle ilgili çalışmalar da hızlı bir şekilde devam ediyor. Kot farkını normale indiren çalışmaların ardından, çevreyi düzenlemesi daha hızlanacak. Bu arada stadın içerisindeki ince işçilikler de büyük bir hızla devam ediyor."Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327