‘tırnakçılık’ Yöntemiyle 720 Lira Vurgun

Adana’da girdikleri bir petrol istasyonuna ait marketten 10 TL’lik alışveriş yapan biri çocuk 4 İranlı, kasiyerin elindeki paraları inceleme bahanesiyle alıp, ‘tırnakçılık’ yöntemiyle 720 TL dolandırdı. Şüpheliler, Hatay’da yakalanarak...

‘tırnakçılık’ Yöntemiyle 720 Lira Vurgun
Adana’da girdikleri bir petrol istasyonuna ait marketten 10 TL’lik alışveriş yapan biri çocuk 4 İranlı, kasiyerin elindeki paraları inceleme bahanesiyle alıp, ‘tırnakçılık’ yöntemiyle 720 TL dolandırdı. Şüpheliler, Hatay’da yakalanarak adliyeye sevk edildi.
Olay, Seyhan ilçesi Gazipaşa Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, İran vatandaşı Mahdi T. (39), Hadi T. (27), Afshin Erfani F. (39) ve M.T. (16), Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde yer alan bir petrol istasyonundaki markete girdi. Burada kola ve çerez alan 4 kişi, ödeme yapmak için kasaya geldi. İranlı olduklarını ve bu nedenle Türk parasını bilmediklerini ifade eden şüpheliler, kasaya bakan market çalışanı Dursun Tek’ten (27) en büyük ve en küçük Türk paralarını göstermesini istedi. Bunun üzerine market çalışanı kasadaki paraları çıkartıp, değerine göre İranlılara gösterdi. Paraları inceliyor gibi yapan İranlılar, Dursun Tek’in dalgınlığından faydalanıp, 720 TL’yi ‘tırnakçılık’ yöntemi ile aldı. Daha sonra ise hesabı ödeyip petrolden ayrıldı.
Akşam kasa hesabı yaparken 720 TL’nin eksik olduğunu belirleyen market çalışanı, güvenlik kamerası görüntüleri incelenince dolandırıldığını anladı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, İranlıların kullandığı otomobilin plakasını güvelik kamerasından tespit etti. Hatay’da yakalanan İranlılar, Adana’ya gönderildi. Emniyetteki sorgusu tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327