TMSF'den komisyoncu uyarısı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kuruma devredilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şirketlerinin gayrimenkullerinin ucuz fiyata satışını ayarlayabileceğini ve bu şirketlerden alacağı olanların alacaklarını kısa sürede tahsil edebileceğini vaat eden komisyonculara karşı vatandaşları uyardı.

TMSF'den komisyoncu uyarısı
TMSF'den yapılan açıklamada, son günlerde, kuruma devredilmiş FETÖ  şirketlerinin gayrimenkullerinin ucuz fiyata satışını ayarlayabileceğini iddia  eden, bu şirketlerden alacağı olanların alacaklarını kısa sürede tahsil  edebileceğini vaat eden ve bunun için komisyon almaya çalışan kişilerin tespit  edildiği bildirilerek, vatandaşların bu fırsatçılara aldanmaması ve mağdur  olmaması için açıklama yapılması zarureti doğduğu belirtildi.
Açıklamada, "TMSF kendisine devredilen şirketler için, yeni  yöneticiler görevlendirmiştir. Şirketlerin yeni yöneticileri, şirketlerin  faaliyetlerine devam edebilmesi ve hiç kimsenin mağdur olmaması için yoğun mesai  harcamaktadırlar. Her bir şirketin imkanları elverdiği ölçüde, borçları da  ödenmeye çalışılmaktadır. TMSF’ye devredilen bir şirketten alacağı olanların  başvuracağı merci, TMSF değil, o şirketin yeni yöneticileridir." ifadelerine yer  verildi.
Bir kamu kurumu olan TMSF'nin, ilgili kanunların emrettiği şekilde  satışlar yaptığı ve kamu menfaati için çalıştığı kaydedilen açıklamada, "Bütün  satışların kurumun internet sitesinden duyurularak, şeffaf ve rekabetçi bir ortam  oluşturulduğu, satışlar için kurumun 'www.tmsf.org.tr'  internet sitesinin takip  edilmesi gerektiği" hatırlatıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327