TOFAŞ basketbol altyapı seçimleri tamamlandı

TOFAŞ Spor Kulübü’nde basketbol altyapı seçmeleri, 2004-2009 arası doğumlu sporcu adaylarının katılımıyla 30 Haziran Cumartesi günü Mustafa V. Koç Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

TOFAŞ basketbol altyapı seçimleri tamamlandı

Altyapıya yapmış olduğu yatırımlarla Türk basketbolunun köklü kulüplerinden olan TOFAŞ’ın altyapı oyuncu seçmeleri bu yıl da yoğun ilgi gördü. Seçmelere 2004-2009 arası doğumlu yaş gruplarından ve farklı şehirlerden yaklaşık 500 sporcu katıldı. Mustafa V. Koç Spor Salonu’nda gerçekleştirilen seçmelerde ilk olarak fiziksel ölçümler yapılırken, 3 farklı sahada istasyon parkurları kuruldu. Temel basketbol hareketlerini yapan oyuncu adayları, 4’e 4 antrenman maçının ardından Altyapı Kondisyoneri Serdar Ergök nezaretinde atletik ve koordinasyon ölçümlerinin yapıldığı istasyonlarını tamamladı.

Altyapı antrenörleri tarafından dikkat çeken isimler 5 Temmuz Perşembe günü kulübün resmi internet sitesi www.tofasspor.com’dan açıklanacak.

Seçmelerde başarılı olan sporcular, TOFAŞ basketbol altyapı takımlarıyla kendi yaş gruplarında çıkacakları antrenmanlarda bir kez daha elemeden geçtikten sonra altyapıya katılma hakkı kazanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Reyhan kutlu
Reyhan kutlu - 7 ay Önce

Altyapı seçmelerinde başarılı olanlar ile ne zaman iletişime geçilecek acaba

SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327