Tokat İl Özel İdaresi’ne Araç Takviyesi

Tokat İl Özel İdaresi bünyesine kazandırılan 14 adet iş makinesi ve arazi taşıtı törenle hizmete sunuldu.Tokat Valiliği ve İl Özel İdaresi işbirliği ile alınan 5 adet greyder, 1 adet lastik tekerlekli yükleyici, 2 adet kepçe, 2 adet ekskavatör,...

Tokat İl Özel İdaresi’ne Araç Takviyesi
Tokat İl Özel İdaresi bünyesine kazandırılan 14 adet iş makinesi ve arazi taşıtı törenle hizmete sunuldu.
Tokat Valiliği ve İl Özel İdaresi işbirliği ile alınan 5 adet greyder, 1 adet lastik tekerlekli yükleyici, 2 adet kepçe, 2 adet ekskavatör, 2 adet asfalt silindiri ve 2 adet kamyon Şehitler Parkı’nda düzenlenen törenle hizmete girdi.
Törene Vali Cevdet Can’ın yanı sıra Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Vali Yardımcısı Bülent Karacan, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe ile kurum amirleri katıldı. Tokat Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe ve Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer yaptıkları açılış konuşmalarında hizmete girecek olan iş makinesi ve arazi taşıtları hakkında bilgiler verdi.
Vali Cevdet Can ise konuşmasında kamu sektörünün de yaptığı işleri özel sektör kadar hızlı yapması gerektiğini söyledi. Araç yenilemesi ve yapılan yolların korunması neticesinde özel idarenin bütçe giderlerinin azaldığını dile getiren Vali Cevdet Can, ”Bunun sonucunda iki yıl içerisinde özel idare bütçesi yaklaşık 7 milyon liralık bir tasarruf sağladı” dedi.
Araç gereçleri yenileyip hızlı iş yapmanın ve kaynağa yakın yerde hizmet üretmenin sonucu bu tasarrufun sağlandığını dile getiren Vali Cevdet Can, “Bizim amacımız ekiplerimizi artırmak. Araç parkımızı zenginleştirmeye devam edeceğiz. Bir ilçe işlerinin yapılması için bir başka ilçeyi beklemeyecek. Her ilçenin ne kadar araç gereç ve hizmet grubuna ihtiyacı varsa karşılanacak” diye konuştu. Konuşmaların ardından kurban kesilip dua edildi. Ardından 16 adet iş makinesi ve arazi taşıtı halkımıza hizmet amacıyla Vali Cevdet Can tarafından hizmete sunuldu.
Araç tanıtım töreninin ardından İl Özel İdaresi şantiyesine giderek incelemelerde bulunan Vali Can, “Kullanılmayan makine gelecekten çalmaktır. Burası örnek bir şantiye olacak, hiçbir araç yağmur altında kalmayacak” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327