TOKAT’TA 9 AYDA 25 YOL AÇILDI

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 9 ayda 25 yeni yol açmış olduklarını söylediGüneşli Mahallesi ve Kemer Mahallesi’nde devam eden yeni yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, 30 Mart yerel seçimleri sonrası hızlı...

TOKAT’TA 9 AYDA 25 YOL AÇILDI
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 9 ayda 25 yeni yol açmış olduklarını söyledi
Güneşli Mahallesi ve Kemer Mahallesi’nde devam eden yeni yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, 30 Mart yerel seçimleri sonrası hızlı bir şekilde işe koyulduklarını kaydetti. İki yeni yol açma çalışması ile birlikte 9 ayda 25 yeni yol açmış olduklarının altını çizen Başkan Eroğlu, “Daha önce yine Güneşli Mahallesinde 5 yeni yol, Doğancıbağları, Yeni Mahalle, Parekende Mahallesi, Bedestenlioğlu ve Bahçelievler Mahallelerinde üçer adet, Devegörmez, Semerkant ve Gülbaharhatun Mahallelerinde ise birer yol açtık. Ulaşım kolaylığının sağlanması için yol çalışmalarını ve yol açma planlarını titizlikle yürütüyoruz” dedi.
Ayrıca Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ‘nün Atıklar ve çevresel kirlilik konusunda her hafta farklı bir mahallede düzenlediği bilgilendirme toplantısına katılan Başkan Eroğlu, Yarahmet Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Sloganlardan birinin de ‘Temiz Şehir Tokat’ olduğunu ve Tokat’ı daha yaşanılabilir, daha temiz ve ferah bir şehre dönüştürmek için gayretle çalıştıklarını belirten Başkan Eroğlu, özellikle evsel atıkların çevreye büyük zararları olduğunu ifade ederek, “Atık yağlar ve atık piller için toplama noktalarına kutular yerleştirdik. Çok az miktarda ki atık yağın bile çevreye büyük oranlarda zararı oluyor. Pil için de aynı durum söz konusu. Sizlerinde geri dönüşüm ile bu kirliliği en aza indirgemede bize yardımcı olmanızı bekliyoruz” diye konuştu.
Özellikle Meydan projesine büyük önem verdiklerine vurgu yapan Başkan Eroğlu, Tokat’a rahat bir nefes aldırmak ve tarihiyle bütünleşmiş estetik bir şehir kimliği için Meydan Projesi ve Kent Park Projesi gibi rekreasyonları içinde çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327