Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Çalişmasi

Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Polat, Semerkant Mahallesi sakinlerine kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgilendirme yaptı.Öğretmenevi’nde yapılan toplantında Semerkant Mahallesi sakinlerine kentsel sorunlar ve ihtiyaçlar göz önüne...

Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Çalişmasi
Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Polat, Semerkant Mahallesi sakinlerine kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgilendirme yaptı.
Öğretmenevi’nde yapılan toplantında Semerkant Mahallesi sakinlerine kentsel sorunlar ve ihtiyaçlar göz önüne alınarak bölgenin ekonomik, toplumsal ve mekansal özelliklerinin incelenmesi sonucunda uygulanabilir bir yol haritası oluşturulmaya çalışıldı. Toplam 102 adet farklı parsel, 168 bağımsız bölüm bulunan mahallede, mahalle sakinlerine yeni planlama, kentsel dönüşüm yasası hakkında bilgiler verildi. Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Polat, kira yardımı ve diğer yardımlar, faiz desteği, mümkün olması halinde tahliye tarihinden itibaren konut ve iş yeri teslim tarihine kadar geçici konut ve iş yeri tahsisi, yapılacak kira yardımının 5 aylık miktarı, taşınma masrafları da dikkate alınarak defaatle ödenmesi, vergi, harç ve ücret muafiyetleri gibi konularda kentsel dönüşümden faydalanacak olan müştereklere ayrıntılı açıklamalarda bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327