Toroslar Belediye Personeline İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi’nin, belediye personeline yönelik düzenlediği hizmet içi eğitim seminerleri devam ediyor.Temizlik İşleri, Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları ile belediye hizmet binasında...

Toroslar Belediye Personeline İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi
Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi’nin, belediye personeline yönelik düzenlediği hizmet içi eğitim seminerleri devam ediyor.
Temizlik İşleri, Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları ile belediye hizmet binasında çalışan işçilerin de katıldığı eğitim seminerinde son olarak ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusu ele alındı. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı Gönül Gürdal tarafından verilen seminerde, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilgili birim müdürleri ve amirleri de hazır bulundu. Sinevizyon eşliğinde gerçekleştirdiği sunumda öncelikle iş güvenliğinin tanımını yapan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı Gönül Gürdal, iş sağlığının sadece bedensel olarak anlaşılmamasını belirterek, iş sağlığının, tüm mesleklerde çalışanların bedensel, ruhsal ve sosyal yönden iyilik hallerinin en üstün düzeyde tutulması, sürdürülmesi ve geliştirilmesi çalışmaları olduğunu vurguladı. Seminerde, iş sağlığı ve güvenliğinin temel unsurları, tehlike ve risk kavramları ve iş kazası konularına da değinen ve konuları örneklerle anlatan Gürdal, “Burada aldığınız ve uyguladığınız bir günlük eğitim bile sizi o gün bir iş kazasından koruyabiliyorsa iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak kendimi hedefime ulaşmış olarak görürüm” dedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise iş güvenliğinin sağlanması ve iş kazalarının önlenmesi için en etkili tedbirlerin başında eğitim geldiğini kaydederek, personelinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde hizmet verebilmesi için eğitim seminerlerine önem verdiklerini söyledi. Tuna, "Önceliğimiz, çalışan personelimizin sağlığı ve güvenliğidir. Bu nedenle periyodik olarak iş sağlığı ve güvenliği konularının yanı sıra birçok konuda personelimize hizmet içi eğitim seminerleri düzenlemekteyiz. Semineri veren İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Sayın Gönül Gürdal’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327