Toroslar Belediyesi Teknik Hizmetler Birimi Taşınıyor

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Güneykent Mahallesi’nde bulunan Teknik Hizmetler Birimi’nin, yapılan bir düzenleme ile Korukent Mahallesi’ndeki 34 bin metrekarelik alana taşınacağını bildirdi.Teknik Hizmetler...

Toroslar Belediyesi Teknik Hizmetler Birimi Taşınıyor
Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Güneykent Mahallesi’nde bulunan Teknik Hizmetler Birimi’nin, yapılan bir düzenleme ile Korukent Mahallesi’ndeki 34 bin metrekarelik alana taşınacağını bildirdi.
Teknik Hizmetler Birimi’nin yeni tesis alanında incelemelerde bulunan Başkan Tuna, burada yaptığı açıklamada, fidan üretimi ile bordür taşı ve beton imalatının artık bu tesiste gerçekleştirileceğini belirtti. Gelişen Toroslar’da Güneykent Mahallesi’nde bulunan teknik birimin daha merkezi bir alanda kaldığını ve bunun için yeni yerinde daha verimli olacağını düşündüklerini ifade eden Tuna, “Genişleyen coğrafyamızda daha doğru hizmet verebilme ve daha geniş alanda üretim yapabilme amacıyla teknik hizmetler birimimizin bir kısmını Korukent Mahallesi’nde düzenlediğimiz alana taşıdık. Bu alanın yaklaşık 15 bin metrekaresini fidan üretiminde kullanıyoruz. İnşallah ileride asfalt plentini kuracağız ve asfalt üretimini bu merkezde ya da Toroslar’ın zirvesinde hazırlayacağımız bir alanda yapacağız. Her zaman söylediğimiz gibi ülke ekonomisinin kurtuluşunun reçetesi üretimle olur. Biz de belediye olarak kıt imkanlarımızı daha verimli kılabilme anlamında üreterek daha çok iş yapabilme kapasitesine ulaşmak istiyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Bu yeni yerimizi daha da genişleteceğiz ve Proje Müdürlüğümüzü de bu merkeze taşıyacağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327