Toroslar Edaş’tan Karataş İlçesinde Yaz Bakımı

Toroslar EDAŞ Adana, Hatay, Gaziantep, Mersin, Osmaniye ve Kilis illerinde sürdürülebilir enerji sağlamak ve olası arızaların etkisini en az düzeye çekmek için periyodik bakım çalışmaları gerçekleştiriyor.Adana Karataş İlçesi, Tuzla bölgesinde...

Toroslar Edaş’tan Karataş İlçesinde Yaz Bakımı
Toroslar EDAŞ Adana, Hatay, Gaziantep, Mersin, Osmaniye ve Kilis illerinde sürdürülebilir enerji sağlamak ve olası arızaların etkisini en az düzeye çekmek için periyodik bakım çalışmaları gerçekleştiriyor.
Adana Karataş İlçesi, Tuzla bölgesinde bölge muhtarları ve tarımsal sulama aboneleri ile işbirliği içinde yaklaşık 30 yıllık elektrik şebekesinde 350 özel trafo ve tesise aynı anda bakım yapıldı.
BAKIM ÇALIŞMALARI İLE ARIZALAR YÜZDE 70 ORANINDA AZALDI
Toroslar EDAŞ tarafından, bölgede bulunan elektik hatlarını tuzlama ve kirlenmeden arındırılmak üzere temizlenerek, nem sebebiyle tahrip olmuş bölgeler onarıldığı ve neme karşı tedbir olarak havalandırmalar faal hale getirildiği bildirildi. Bu bakım çalışmalarına ek olarak, bölgede bulunan arızalı rölelerin bakımları ve arızalı aydınlatma armatürlerinin de kontrolü yapıldı.
Bölgede yapılan bakımlar neticesinde arızalar ve kesintiler yüzde 70 oranında azaldığı kaydedildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327