banner332

Toyota C-HR otomobil tutkunlarıyla ilk kez buluştu

Türkiye’de üretilen ve tüm dünyanın merakla beklediği crossover segmentinin benzersiz aracı Toyota C-HR, bazı Avrupa ülkeleriyle eş zamanlı olarak Türkiye’de de ilk kez Toyota Plazalarda beğenilere sunuldu. SUV sınıfına özgü güçlü duruşu hatchback otomobillerin sürüş dinamizmiyle harmanlayan Toyota C-HR için Bursa Toyota Plaza Çavdarlı’da “ilk gösterim ve tanışma” töreni düzenlendi. Eşsiz tasarımı, donanım ve teknolojik özelliklerin yanında Toyota’nın yeni dizayn anlayışının da ilk ipuçlarını veren Toyota C-HR büyük hayranlık topladı.

Toyota C-HR otomobil tutkunlarıyla ilk kez buluştu
Toyota C-HR’ın ilk gösterimi için düzenlenen törende bir konuşma yapan Toyota Plaza Çavdarlı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıfat Çavdarlı, uzun zamandır bu anı beklediklerini belirterek “Bugün bizler için tarihi bir gün. Yeni modelimiz Toyota C-HR Avrupa’nın bazı ülkeleriyle birlikte aynı anda plazamızda da beğenilere sunuluyor. Toyota’nın yeni ve üstün özelliklere sahip modeli Toyota C-HR’ın Türkiye’de üretilip, tüm Avrupa ülkeleriyle birlikte dünyaya ihraç edilecek olmasıyla büyük heyecan, mutluluk ve gurur yaşıyoruz” dedi. Çavdarlı, Toyota’nın hedefini “Türkiye halkı için de en iyi otomobilleri üretmek ve Türkiye’nin en sevilen markası olmak” olduğunu kaydetti.
Bursa otomobil tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği ve yakından incelediği Toyota C-HR, yapılan test sürüşleriyle de büyük beğeni toplayarak kullananlardan tam not aldı.

Yeni Bir Soluk “Toyota C-HR”
Toyota C-HR hatchback otomobillerin dinamizmiyle SUV sınıfına özgü güçlü duruşu buluşturuyor. Toyota ‘Sensual Tech’ adını verdiği yeni iç mekan tasarım konseptiyle teknoloji, fonksiyonellik ve görsel şöleni Toyota C-HR’da bir araya getiriyor. Sürücü ve yolcuları modern, çekici ve son derece ferah bir kabin karşılıyor. Toyota C-HR’da son derece zengin bir ekipman seviyesi de sunuluyor.
Toyota C-HR, bir önceliği de sürüş keyfi ile yakıt ekonomisini buluşturan yüksek verimlilik seviyesine sahip motorlara veriyor. 1,2 litrelik turbo benzinli motor116 HP güç ve 185 Nm tork üretiyor. 100 km’de ortalama 5,9 litre yakıt tüketen motor 134gr/km CO2 salınım değeriyle çevreci ve tutumlu bir yapı vaat ediyor.
122 HP güç üreten yeni hibrit motor1.8 litre VVT-i motora sahip. Toyota’nın gelişmiş güç ünitesi, sadece daha yüksek bir verimlilik seviyesi sunmakla kalmıyor aynı zamanda çok daha etkin bir performans sağlıyor. Yapılan optimizasyonlar sayesinde termal verimliliği yüzde 40 iyileştiren ( benzinli bir motor için dünyanın en iyi değeri ) motorla Toyota C-HR 3,8 lt/100 km ortalama yakıt tüketirken 86 gr/km ortalama CO2 emisyon salınımı gerçekleştiriyor.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326