Trabzon’da Çevreyi Kirletenlere 2 Milyon Lira Ceza Kesildi

Trabzon’da kentsel dönüşüm uygulamaları ile çevre mevzuatları kapsamında yürütülen izin ve lisans işlemlerine ilişkin olarak Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde bir toplantı gerçekleştirildi.Toplantıya Çevre ve Şehircilik...

Trabzon’da Çevreyi Kirletenlere 2 Milyon Lira Ceza Kesildi
Trabzon’da kentsel dönüşüm uygulamaları ile çevre mevzuatları kapsamında yürütülen izin ve lisans işlemlerine ilişkin olarak Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde bir toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi, Şube Müdürleri, ilçe Belediye Başkanları, belediyelerin imar ve şehircilikten sorumlu müdürleri, meslek odaları ve sektör temsilcileri, çevre danışmanlık firmaları yetkilileriyle beraber Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Tapu Kadastro Çağrı Merkezi Alo 181’den katılım sağlandı.
İl Müdürü Çiftçi toplantıda yaptığı konuşmada ‘’2014 yılı içinde Alo 181 hattı yoluyla gelen şikâyetler neticesinde 455 denetim yaptık ve çevreye zarar veren kuruluşlar için 43 idari yaptırım kararı aldık. Bu yaptırım kararları çerçevesinde 1 milyon 876 bin liralık idari yaptırım cezası uyguladık. Kentsel Dönüşüm kapsamında Trabzon’da 108 adet birim konutun risk tespiti yapıldı, 60 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Bakanlığımız bu güne kadar evinin risk tespitini yaptıran ve yapılan incelemeler sonucunda depreme dayanıksız olduğu belirlenen binalar için hak sahiplerine 400 bin TL tutarında kira yardımı yaptı. Trabzon’da hali hazırda 3 riskli alan ilan edilen yerimiz bulunmakta’’ bilgilerini verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327