Trabzonspor'a ağır fatura yolda

Gaziantepspor maçı sonrası hakemlerin 4 saat boyunca rehin alınması ve Hacıosmanoğlu'nun sarf ettiği sözlerden dolayı Trabzonspor'a 2 ile 4 maç arası saha kapatma cezası verilecek.

Trabzonspor'a ağır fatura yolda
Trabzonspor ile Gaziantepspor arasında oynanan ve 2-2 sona eren maçtan sonra yaşanan olaylar bordo-mavili külübe ağır bir fatura çıkaracak. Özellikle hakemlerin 4 saat boyunca kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun talimatı ile stat kapıları kilitlenerek alıkonulmaları, 2 ile 4 maç arası saha kapatma ve ağır para cezalarına değin uzanacak bir dizi yaptırımlara yol açacağı ifade edildi.

PFDK'YA SEVK EDİLECEKLER

Hakem, temsilci ve gözlemci raporlarının TFF Hukuk Müşavirliğine ulaşmasından sonra başkan Hacıosmanoğlu, soyunma odası koridoruna giren ve hakaretler yağdıran yöneticiler tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilecek.

HAK MAHRUMİYETİ CEZASI GÜNDEMDE

Talimata göre 3 ay ile 1.5 yıl arası hak mahrumiyeti cezası alması gündeme gelecek olan adı geçen yöneticiler hakkında ayrıca TFF tarafından da 6222 sayılı Şiddet Yasası hükümleri gereği suç duyurusunda bulunulacak. Müsabaka hakemlerinin kamu görevlisi sayılması söz konusu eylemlere verilecek para ve hak mahrumiyeti cezalarını artıracak.


 
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327