banner333

Trabzonspor ligden çekiliyor mu?

Trabzonspor'da yönetim kurulu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu bazı sanıklar hakkında verilen 'yeniden yargılama' kararı sonrası Başkan Hacıosmanoğlu'na ligden çekilmeyi önerdi.

Trabzonspor ligden çekiliyor mu?

Yönetim kurulu üyesi Murat Türköz, 'yeniden yargılama' kararının, vicdanları bir kez daha kanattığını savunarak, "Hukukçu olmayan spor adamlarının bile şikenin varlığına inandığı bir dönemde bu kararı alanları Allah'a havale ediyoruz. Sadece Trabzonspor taraftarı değil, temiz futbola inanan herkesi yaralayan bu kararı tanımıyoruz" dedi.

Bu karardan sonra, yönetim kurulu olarak Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na ligden çekilmeyi önerdiklerini belirten Türköz, "Basketbolda Galatasaray'a yapılan Trabzonspor'a misli misli yapılırken bu ligde kalmamızın ne anlamı olabilir? Dört senedir adaletin terazisi sürekli şaşıyor. Her gün yeni bir umut, 'ha bugün, ha yarın Trabzonspor'un hakkı teslim edilecek' diye bekledik. Anladık ki şike devam ediyor. Biz ne kupa ne de şampiyonluk peşindeyiz. Müzemiz kupa, tarihimiz şampiyonluklarla dolu. Ligden çekilmemiz halinde bu hak ihlalinin dünyada yankı bulacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

"BU KARAR DÜZELMEZSE 'BİZ YOKUZ' DEMEYE HAZIRIZ"

Yönetici Murat Türköz, "Yönetim kurulu olarak bu kararımızı delegemize, taraftarımıza soracağız. Onların kararı bağlayıcıdır. Başkanımız sayın Hacıosmanoğlu da çekilme kararını uygulayabileceğimizi söylüyor. Şike sürecinde gördük ki güçlünün hukuku var ve adalet terazisi kişilere göre işliyor. Bizi Türk sporunun içinden çekmeye götürecek kararları almaya zorlamasınlar. Eğer vicdanları kanatan bu kararlar aynen devam ederse ve bu karar düzeltilmezse 'Biz yokuz' demeye hazırız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2014, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327