banner333

Trabzonspor’da bir istifa daha

Trabzonspor’da dün yapılan Divan Genel Kurulu’nun ardından bugün yönetim kurulu üyesi Mehmet Uğur Bozoğlu istifa etti.

Trabzonspor’da bir istifa daha

Trabzonspor Yatırım, Projeler ve Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Uğur Bozoğlu, yaptığı yazılı açıklamada istifa gerekçesini şu şekilde açıkladı:

“26 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen Trabzonspor olağanüstü genel kurulunda Trabzonspor’un hakkı olan kupayı şehrimize getirmekte kararlı görünen; seçim öncesi tavrı ve Trabzonspor’un değerlerine saygılı imajı sebebiyle Sayın İbrahim Hacıosmaoğlu’nun yanında yer aldım. Seçimin kazanılmasının ardından Sayın Başkanın, 180 derece değişen tüm tavır ve davranışları sonucunda arkadaş ve dost çevremden de oluşan tüm istifa baskılarına rağmen yılardır Trabzonspor’a yönetim dışından yapmaya çalıştığım katkıları, ‘Yönetim Kurulu Üyesi’ sıfatı ile bu güne kadar sürdürdüm.”

“İBRAHİM HACIOSMANOĞLU’NUN ÇAĞ DIŞI YÖNETİM ŞEKLİ VE AMATÖR YAPISI SPOR YÖNETİMİ İHTİSASINA DA TERS DÜŞMÜŞTÜR”

Bozoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Geçen bir yıllık süreçte, ‘Öze dönüş’, HES projesi, hatalı Malouda transferine tepki, kulübün daha fazla borçlandırılmaması ve son olarak Hami Hoca ile devam edilmesi konularında yönetim kurulu içerisinde görüşlerimi seslendirdim. Her zaman camianın değerleriyle, eski başkan ve yöneticilerimizle birlik olunması, bu insanların görüşlerinin alınması gerektiğinin altını çizdim. İbrahim Hacıosmanoğlu’nun çağ dışı yönetim şekli ve amatör yapısı, yurt dışında almış olduğum spor yönetimi ihtisasına da ters düşmüştür. Gelinen noktada sayın başkanın tüm bu uyarılara rağmen tek başına hareket etmekte kararlı olduğunu ve Trabzonspor’a telafisi imkansız zararlar verdiğini görmekteyim.”

“SADRİ ŞENER’E DAVA AÇMAK HACIOSMANOĞLU’NUN ŞAHSİ KARARIDIR”

Hacıosmanoğlu’na ağır eleştirilen yapan Bozoğlu, yazılı açıklamasına şöyle devam etti:

“Son olarak öğrenmiş olduğumuz Eski Başkanımız Sayın Sadri Şener’in ‘güveni kötüye kullanma ve belgede sahtecilik’ suçu ile dava edilmesinin izahı yoktur. Yapmış olduğu tüm yanlış transfer, yanlış harcama ve çeşitli hatalara rağmen son başkanlık döneminde Trabzonspor’umuza 1 lig şampiyonluğu, 1 Süper Kupa, 1 Türkiye Kupası kazandıran ekibin başı ve bunlardan da önemlisi Türk futbolunun şikeden geçilmediği bir dönem ile ilgili yapılan yargılama sürecinden başımızı dik çıkaran bir başkan olarak, Sayın Sadri Şener’e bu tür suçlamalar ile dava açmak benim içerisinde bulunduğum bir yönetim kurulunun kararı değil, olsa olsa İbrahim Hacıosmanoğlu’nun şahsi kararıdır.”

“HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMIŞ DURUMDAYIM”


Bozoğlu, istifa metnini şu şekilde tamamladı:

“Tolunay Kafkas, Ünal Karaman, Alper Boğuşlu, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımın istifa süreçleri ve camiamızı, taraftarlarımızı bölen çeşitli olayları gölgede bırakacak bu tarihi hatanın bir parçası olmama adına bir yıldır gururla sürdürdüğüm Trabzonspor Yönetim Kurulu üyeliği görevimden istifa ediyorum. Büyük umutlarla başladığım bu görevde ben de her bir taraftarımız kadar hayal kırıklığına uğramış durumdayım.”

YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYESİ KALMADI

Trabzonspor’da daha öncede yönetim kurulu üyeleri İrfan Coşkun, Osman İlyas, Yaşar Aşçıoğlu, Çetin Kansız ve Sebahattin Çakıroğlu yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmişti. Yönetim Kurulu Üyesi Engin Kara ise üst üste üç yönetim kurulu toplantısına katılmadığı gerekçesiyle ihraç edildi. Bordo-mavili takımda bu istifanın ardından son yedek yönetim kurulu üyesi Ahmet Emre Turan da asıl üyeliğe yükselecek. Yedek yönetim kurulu üyesi kalmayan Hacıosmanoğlu’nun, mevcut yönetiminde ise 15 asıl yönetim kurulu üyesi yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2014, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327