Trambüs’deki Endişeler Dile Getirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde hizmete sunmayı planladığı trambüs konusundaki endişeler ve eksikler dile getirildi.Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada,...

Trambüs’deki Endişeler Dile Getirildi
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde hizmete sunmayı planladığı trambüs konusundaki endişeler ve eksikler dile getirildi.
Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği olarak, toplumsal sorunlar konusunda da duyarlıyız. Zaman zaman Muğla’da, zaman zaman memleketim Malatya’dayım. Kendim, TEDAŞ’den emekli teknisyenim. Elektrik işlerini de bilirim.Malatya’da hizmete sunulacak olan trambus la ilgili endişelerimi dile getirmek istiyorum. Malatya Milletvekilimiz Ömer Faruk Öz bey de, daha trambus konuşulurken, icraat geçmeden endişelerini dile getirmişti. Milletvekilimiz gerekli alt yapının olmadığını ifade etmişti” şeklinde konuştu.
“Mesela, çevre yolunda üst geçitler var. Üstten elektrik kabloları geçirilerek elektrikli olarak çalışacak olan trambus, üst geçitler bölgesinde o kablolar tehlike oluşturmayacak mı? Ayrıca, trambüsler yolcu alırken cepler konulmamış. Bu trafikte sorun meydana getirmeyecek mi?, Trambus yolcu alırken, ardındaki araçlar beklemek zorunda kalacak” diyen Ateş, “Ayrıca, trambus projesi yapılacağı önceden belli idi. Çevre yolu düzenlemesinde, yol trambusa göre neden yapılmadı? Dikilen elektrik direkleri şimdi kaldırılıyor, yerine trambus direkleri dikiliyor. Bu milli servetin heba olmasına neden olmuyor mu? Tak sök, kaldırım yap, tekrar sök, kaz yeniden düzelt zaman ve milli servet israfı olmuyor mu?” diye sordu.
Yapılan işlerde sivil toplum örgütleri ve ilgilileri ile istişare edilmesini öneren Nüvit Ateş, “Mesela emniyet trafik birimine bu konu soruldu mu?” dedi.
“Ege bölgesinde birçok ili gördük. Hizmetler istişarelerle yapılıyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne de istişare ile hizmet yapmasını öneriyorum” diyen Ateş, “Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı güzel hizmetleri hep destekleyeceğiz. Yanlışlıkları da dile getireceğiz, bir sivil toplum kuruluşu olarak ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327