Trans cinayetinde katil zanlısı yakalandı

Maltepe’de 23 Kasım gecesi 10 yerinden bıçaklanarak öldürülen Nilay takma adlı trans M.C.D’nin cinayeti aydınlatıldı. Cinayetin şüphelisi, bir arkadaşından para almak için gittiği Şişli’de yakalandı. Şüphelinin sorgusu devam ediyor.

Trans cinayetinde katil zanlısı yakalandı
33 yaşındaki Nilay takma adlı M.C.D’ye ulaşamayan arkadaşlarının, evine gelerek çilingir yardımıyla içeri girmesiyle ortaya çıkan cinayet aydınlatıldı. Polis, cinayetle ilgili yürüttüğü geniş çaplı soruşturma sırasında elde ettiği bilgilerle katil zanlısına ulaştı.

Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, katil zanlısı Mahmut Anıl G.’nin üzerindeki kanlı elbiseleri çıkartıp M.C.D’ye ait giysileri giydikten sonra evden ayrıldığını, bir taksiye binerek uzaklaştığını tespit etti.

Evdeki incelemede M.C.D’ye ait kredi kartlarının alındığı da tespit edildi. Kartların bir kısmı bloke edilirken, bir karttan para çekildiği belirlendi. Bunun üzerine M.C.D’ye kredi kartı şifrelerini öğrenmek için işkence yapıldığı ileri sürüldü.

Soruşturmayı yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri katil zanlısının kimliğini tespit ettikten sonra, gidebileceği adresleri belirledi. Katil zanlısı Mahmut Anıl G. bir arkadaşından para istemek üzere geldiği Şişli’de polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlı ifadesi alınmak üzere Cinayet Büro Amirliği’ne götürüldü. Sorgusu devam eden zanlının işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.
 
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327