Trump'ın kızı ile damadının serveti 740 milyon dolar

Beyaz Saray'ın açıkladığı etik dosyalarındaki bilgilere göre ABD Başkanı Trump'ın kızı Ivanka ile damadı Kushner'in geçen yılki gelirlerinin 195 milyon, toplam servetlerinin ise 740 milyon dolar.

Trump'ın kızı ile damadının serveti 740 milyon dolar

Beyaz Saray'ın  Beyaz Saray'da görev yapan 180 civarında  kişinin finansal varlıklarıyla ilgili bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.  Başta ABD Başkanı'nın kızı Ivanka ile damadı Kushner olmak üzere  Trump'ın yakın ekibinde yer alan başstratejist Steve Bannon, Ulusal Ekonomi  Konseyi Başkanı Gary Cohn ve Trump'ın danışmanlarından Kellyanne Conway'in  gelirleri ve mal varlıklarıyla ilgili bilgiler belgeler aracılığıyla açığa çıkmış  oldu.

 Söz konusu belgelere göre Ivanka ile Kushner'in geçen yılki  gelirlerinin 195 milyon dolar seviyesinde, toplam servetlerinin de yaklaşık 740  milyon dolar düzeyinde olduğu görülüyor. Trump gibi (Beyaz Saray'daki görevinden  önce) kendisi de gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Jared Kushner'in bu  sayede ciddi bir servete kavuştuğu ifade ediliyor.  Öte yandan, Trump'ın ekonomi alanında "Beyaz Saray'daki sağ kolu"  olarak görülen Gary Cohn da zenginler listesinde yer alıyor.

 Sadece geçen yıl 75 milyon dolar gelir elde ettiği belirtilen eski  Goldman Sachs Başkanı Cohn'un toplam servetinin 611 milyon dolara ulaştığı  kaydedildi. Aynı belgelerde, Trump'ın başstratejisti Steve Bannon'ın geçen yıl 2,5  milyon, danışmanı Conway'in de 1 milyon dolar civarında gelir elde ettiği  belirtildi.

 ABD'de federal hükümette görev almalarından dolayı Donald Trump'ın  yakın çevresindeki isimlerin ekonomik aktiviteleri ve gelirleriyle ilgili "çıkar  çatışması" tartışmaları gündemdeki yerini koruyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2017, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327