Tunceli Barosu Ve İhd’den Avukata Hakaret İddiasi

Tunceli Barosu ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Tunceli Şubesi, Tunceli Barosu’na kayıtlı avukat Suna Bilgin’e polis tarafından hakarette bulunulduğu iddiasıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.Baro ve İHD Tunceli temsilciliğinin iddiasına...

Tunceli Barosu Ve İhd’den Avukata Hakaret İddiasi
Tunceli Barosu ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Tunceli Şubesi, Tunceli Barosu’na kayıtlı avukat Suna Bilgin’e polis tarafından hakarette bulunulduğu iddiasıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.
Baro ve İHD Tunceli temsilciliğinin iddiasına göre, avukat Suna Bilgin ve arkadaşlarının bindiği araç, merkez Sütlüce köyü yol ayrımında geçici arama noktası kuran kolluk kuvvetleri tarafından durdurulup aranmak istendi. Avukat Bilgin’in arama izni sorması üzerine noktada görevli bir polis memurunun hakaretlerine maruz kaldığı ileri sürüldü.
Olayın ardından Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulurken, baro ve İHD Şubesi baro binasında ortak açıklama gerçekleştirdi. Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe ile İHD Tunceli Şube Başkanı Gürbüz Solmaz yaptıkları açıklamada, avukat Bilgin’e yönelik tutumu kınadıklarını belirterek, yetkilileri sorumlu davranmaya çağırdı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327