Tunceli’de Fka Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Düzenlendi

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2014 yılı Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı, Tunceli’de düzenlendi.FKA toplantısına Tunceli Valisi Osman Kaymak, Vali Yardımcısı Eşref Yonsuz, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, Belediye...

Tunceli’de Fka Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Düzenlendi
Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2014 yılı Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı, Tunceli’de düzenlendi.
FKA toplantısına Tunceli Valisi Osman Kaymak, Vali Yardımcısı Eşref Yonsuz, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Kasun, Fırat Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, FKA Genel Sekreter Vekili Mesut Öztop, kalkınma kurulu üyeleri ile kurum amirleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Tunceli Valisi Osman Kaymak, FKA’nın Tunceli’de ilk genel kurul toplantısı düzenlediğini söyledi. Vali Kaymak, "2010 yılında kurulan FKA, bölgesel düzeyde araştırma ve planlama çalışmaları yürütüyor. Bu çalışmalar ışığında mali destek programları düzenleniyor. Başta özel sektör olmak üzere kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri arasında köprü olmanın yanı sıra yerel dinamikleri harekete geçirmek amacıyla da proje ve faaliyetler yürütüyor. Bu toplantıda da bir yıllık faaliyetler değerlendirilerek geleceğe yönelik görüş alışverişinde bulunulacak" dedi.
Açılış konuşmasının ardından söz alan Fırat Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer de, son bir yıl içinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı.
Sunumlar eşliğinde ajansın faaliyetlerinin de anlatıldığı toplantı, katılımcıların görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327