Turan Parkı Bu Yaza Halkın Hizmetinde Olacak

Nazilli Belediyesi tarafından Turan Mahallesi’nde, projelendirilmiş olan parkın yapım çalışmaları devam ediyor. Yapım çalışmaları devam eden parkı sık sık denetleyen Başkan Alıcık, çalışmaları yerinde inceliyor.2009 seçimlerinden...

Turan Parkı Bu Yaza Halkın Hizmetinde Olacak
Nazilli Belediyesi tarafından Turan Mahallesi’nde, projelendirilmiş olan parkın yapım çalışmaları devam ediyor. Yapım çalışmaları devam eden parkı sık sık denetleyen Başkan Alıcık, çalışmaları yerinde inceliyor.
2009 seçimlerinden itibaren Turan Mahallesi sakinleri tarafından istenen ve uygun alan bulunamadığı için ertelenmek zorunda kalınan park için uygun alan bulunmasından hemen sonra Nazilli Belediyesi tarafından projelendirilerek yapım çalışmalarına başlanan park önümüzdeki yaz aylarından itibaren halkın hizmetinde olacak. Nazilli Anadolu Lisesi batı kısmında bulunan boş araziye devlet tarafından yapımı devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)binasının hemen yanında kalan ve projede yeşil alan olarak belirlenen bin 716 metrekare alan üzerinde halkın ve çocukların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan parkın yapım çalışmalarını sık sık denetleyerek yerinde inceleyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli’nin en eski mahallelerinden biri olan Turan mahallesinde koşullara uygun bir alan bulunamadığı için çok uzun süredir yapılamayan park alanın bulunması ile yapım çalışmalarına başlanan parkın yazın halkın hizmetinde olacağını belirtti.
79 METREKARELİK BÖLÜMDE ÇOCUK OYUN ALANI
Turan Mahallesi sakinlerinin çok uzun süredir mahallelerinde istedikleri çocuk oyun alanlı, eğlenme ve dinlenme amaçlı olarak halkın ve çocukların ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapımı devam eden park ile Turan mahallesine verdiği sözü gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Haluk Alıcık; “Nihayet bu sözümüzü yerine getiriyoruz. Özellikle hanım kardeşlerimiz bu konuda her zaman istek ve talepte bulunuyordu. Nazilli, Turan Mahallesinde bulunan ve tapunun 1158 ada numarasında kayıtlı Nazilli Anadolu Lisesi batı kısmında yer alan bin 716 metrekare alan üzerine yapılan parkta 954 metrekare taş kaplı alan, 684 metrekare yeşil alan ve 79 metrekarelik bölümü de çocuk oyun alanı oluyor. Yine park bünyesinde, kamelya, süs havuzu, oturma grupları da yer alacak. Belediyemiz tarafından yaptırılan park, halkımızın ve çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Önümüzdeki yaz ayına Turan Mahallesi sakinleri çok istedikleri parklarına kavuşmuş olacak. Parkımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327