Türk Ocakları Kurbanları Türkmenlere Ulaştıracak

Türk Ocakları kurbanlarınızı Suriye ve Irak Türkmenleri ile Afganistan’daki Özbek ve Türkmenlere ulaştırıyor.Aydın Türk Ocağı Başkanı Dr. Eyüp Doyuran, yaptığı açıklamada, “Bu kurban bayramında soydaşlarımızı sevindirmek için...

Türk Ocakları Kurbanları Türkmenlere Ulaştıracak
Türk Ocakları kurbanlarınızı Suriye ve Irak Türkmenleri ile Afganistan’daki Özbek ve Türkmenlere ulaştırıyor.
Aydın Türk Ocağı Başkanı Dr. Eyüp Doyuran, yaptığı açıklamada, “Bu kurban bayramında soydaşlarımızı sevindirmek için bağışlarınızı bekliyoruz. Kurbanlarınız belirlenen yerlerden sizin tercih ettiğiniz bölgede kesilecektir. Kurban paraları, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanımız adına açtırılmış olan Orhan Kavuncu Vakıfbank Balgat Şubesi, IBAN TR3600 0150 0158 0073 0233 9035 IBAN numaralı hesaba, kurbanın ‘Kimin adına’ ve ‘Nerede’ kesileceği belirtilerek yatırılmalıdır. Bu yıl kurbanlar Suriye Türkmenleri için Türkiye’deki kamplarda, Irak Türkmenleri için Irak’ta ve Afganistan Türkmen ve Özbekleri için Afganistan’da kesilecektir. Bunlar dışında başka yerlerde kurban kesilmeyecektir.
Bağış miktarı, kurban başına 500 TL olarak tespit edilmiştir. Kurban paralarının yukarıdaki hesaba en geç 24 Eylül 2014 tarihinde saat 17.00’ye kadar yatırılmış olması gerekmektedir” dedi.
Irak ve Suriye’deki Türkmenlere yardımların devam ettiğini açıklayan Doyuran, “Irak ve Suriye Türkmenleri için başlattığımız nakdi yardım kampanyası ayrıca devam etmektedir. Kurban bağışları ile nakdi yardımın karıştırılmaması önemle rica olunur. Kurban dışında Irak ve Suriye Türkmenlerine yardım ulaştırmak isteyenler aşağıdaki hesaplardan yardımlarını ulaştırabilirler” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327