Türk pilota dayakta yeni gelişme

Geçen hafta Ankara'da Hava Kurmay Pilot Yarbay Hakan Karakuş'u darp ettiği gerekçesiyle önce gözaltına alınan sonra da serbest bırakılan Kuveytli diplomatın özel şoförü olan Selahaddin A.'nın serbest bırakılmasına itiraz geldi.

Türk pilota dayakta yeni gelişme

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kuveytli diplomatın şoförünün tutuklanmasına talep etti. Salahaddin A. da avukatı Ali Yıldız kanalıyla adli kontrol kararına itiraz etti.

SAVCILIK İTİRAZ ETTİ

Kuveytli Büyükelçisi Abdullah Abdulaziz Al-Duwaikh’in F-16 pilotu Karakuş’u, dövdüğü iddia edilen diplomatına, “Diplomat giderse yatırım da gider” diyerek sahip çıkmasının ardından soruşturmada bugün bir gelişme daha yaşandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, diplomatın şoförünün adli kontrolle salıverilmesine ilişkin Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararına bugün itiraz etti ve tutuklanmasını istedi. İtirazları Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği karara bağlayacak.

ŞOFÖR NASIL İFADE VERDİ

Kuveytli diplomatın özel şoförü olan Salahaddin A. mevcutlu olarak geçen hafta Cuma günü adliyeye sevk edilmişti. “Kasten neticesi sebebiyle ağırlaştırılmış yaralama” suçundan tutuklanmasını istenen Salahaddin A., Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’ndeki sorgusunda, “Ben kesinlikle darp etmedim. Vurmadım. O bana vurdu. Ayrıca dişimi de kırdı” şeklinde ifade verdi. Mahkeme, şoförün tutuklama talebini “her cuma günü karakola gidip imza atmak” şeklinde adli kontrol şartıyla reddetmişti. 
Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327