Türk Sağlık-sen’den Ağır İş Yükü Tepkisi

Türk Sağlık-Sen Niğde Şubesi, aile hekimliği çalışanlarının bir günlük iş bırakma eylemine destek verdi.Şube Başkanı Adnan Özer, 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi önünde yaptığı basın açıklamasında, Aile Hekimleri Federasyonu’nun...

Türk Sağlık-sen’den  Ağır İş Yükü Tepkisi
Türk Sağlık-Sen Niğde Şubesi, aile hekimliği çalışanlarının bir günlük iş bırakma eylemine destek verdi.
Şube Başkanı Adnan Özer, 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi önünde yaptığı basın açıklamasında, Aile Hekimleri Federasyonu’nun 12-13 Aralık’ta gerçekleştireceği eylemlere destek vereceklerini söyledi.
Tüm aile hekimlerini ve aile sağlığı çalışanlarını eyleme katılmaya çağıran Özer, ‘Sendikaların er meydanı alanlardır ve alanlara ancak yüreği yetenler iner. Geçtiğimiz hafta Türkiye Kamu-Sen olarak 15 Bin kişinin katıldığı bir mitingle Ankara’yı inletmiştik. Bu hafta ise aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları için bir kez daha meydanlarda olacağız. Türk Sağlık-Sen olarak aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının her zaman yanında olmaya önem verdik. Onların sorunlarının çözümü için gayret sarf ettik, çaba gösterdik. Hukuka başvurarak bazı haksızlıkların önüne geçtik. Aile hekimliği ile ilgili 2 Çalıştay gerçekleştirerek, anket ve araştırmalar yaparak projeler hayata geçirdik.
Bizler böylesine bir çaba içerisinde iken ne yazık ki idareciler aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarına daha fazla nasıl zulüm edebiliriz derdine düşmüşlerdir. Yapılan her yeni düzenleme ile zulüm katmerli hale getirilmiş, bardak dolmuş, sabır taşı çatlamıştır. Nöbetler, Ağır İş Yükü, Sonu Gelmeyen Yeni Görevler, Şiddet ve mobbing ve ardı arkası kesilmeyen sıkıntılar ve sorunlar ne yazık ki aile hekimlerinin ve aile sağlığı çalışanlarını üstünden kara bulut gibi hiç eksik olmamıştır’ dedi.
Grup basın açıklaması sonrasında dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327