TÜRKİYE MUHTARLAR DERNEĞİ ESKİŞEHİR ŞUBESİ GENEL KURULU

Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şubesi Genel Kurulu, Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonu’nda gerçekleştirildi. Ali İrfan İbiş, tek aday olarak girdiği seçimde başkan seçildi.Genel kurulda konuşan Türkiye...

TÜRKİYE MUHTARLAR DERNEĞİ ESKİŞEHİR ŞUBESİ GENEL KURULU
Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şubesi Genel Kurulu, Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonu’nda gerçekleştirildi. Ali İrfan İbiş, tek aday olarak girdiği seçimde başkan seçildi.
Genel kurulda konuşan Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan İbiş, derneğin çalışmaları ve muhtarların durumlarını dile getirerek, hala muhtarların konteynırlarda çalıştığını, bu konuda belediyelere taleplerini bir kez daha yinelediklerini söyledi. İbiş, “Sizler kolay bir görev yapmıyorsunuz, stres, yorgunluk ve sıkıntı diz boyu. Sizleri bu stres ve yorgunluktan biraz olsa da kurtaracak yeniden motive edecek talepleriniz tabi ki bizlere geldi ve gelmekte. Belediyelerimiz, özellikle Odunpazarı Belediyemiz bu isteklerimizi kırmadı” dedi.
Anadolu Üniversitesi ile birlikte bir ilke imza attıklarını, üniversite ile muhtarlar akademisini hayata geçirdiklerini aktaran İbiş, “Şu an Büyükşehir Belediyemizin bizlere tahsis etmiş olduğu küçük büroda derneğimiz ayakta kalmaya çalışıyor. Neden derneğimizin kendine ait bir yeri olmasın. Özellikle köyden mahalle olan yerlerin muhtarlarının Eskişehir’e geldiklerinde kendilerini evlerinde hissedecekleri, rahat ve geniş bir yere kavuşmak istiyoruz. Muhtarlarımızın stres ve yorgunluk atabilecekleri bir lokale kavuşmalarını istiyoruz. Muhtarlık binalarımızın 24 saat kontrol altında olmasını istiyoruz. Orada halkımızın özlük bilgileri ve herkesin ulaşmaması gereken dosyalarımız var. Bir sandığımız olsun istiyoruz. En azından zor günümüzde ekonomik olarak zor anlar yaşamayalım. Bu konuda muhtarlarımızın bir sandığı olsun itiyoruz, bunu da hayata geçirmeye çalışacağız” diye konuştu.
132 muhtarın oy kullandığı seçimde Ali İrfan İbiş başkanlığındaki Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu.
“Refik Özaydın, Halil Çeltik, Cemil Öztürk, Ferah Yavuz, Behiç Ölmezer, Muharrem Horuz, Harun Yılmaz, Ömer Er, Yüksel Gedik ve Fesih Akkuş.”
Denetim Kurulu üyeleri, "Hamdi Özdamar, Abdil Bulut, Orhan Gazi Öztürk" isimlerinden, Disiplin Kurulu üyeleri de, "Mustafa Gazi Uzun, İsmet Yıldız, Ayşe Çıraklı, Abdullah Bilgiç, Erdoğan Umut, İsmail Kızılinler, Sülbiye Bilen, Meryem Kuşaçıkgöz" isimlerinden oluştu. Öte yandan Üst Kurul üyeleri ise, şöyle oldu:
"Faruk Göktanır, Yücel Eren, Hidayet Elbir, Halil İbrahim Koçhan."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327